Okçuluk: Türkiye Şampiyonası

- Antalya'da düzenlenen 2018 Açık Hava Türkiye Şampiyonası ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası ödül töreniyle tamamlandı

Okçuluk: Türkiye Şampiyonası
16 Eylül 2018 Pazar 17:11

ANTALYA (AA) - Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen 2018 Açık Hava Türkiye Şampiyonası ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası, ödül töreniyle sona erdi.

100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde klasik yay, makaralı yay kategorilerinde gerçekleştirilen organizasyona 64 kulüp, 406 sporcu katıldı.

Dereceye giren sporcular ile kulüplere madalya, kupa ve diğer ödülleri Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ve diğer yetkililerce verildi.

13 Eylül'de başlayan şampiyona sonunda dereceye giren sporcular, kulüpler şöyle sıralandı:


- Açık Hava Türkiye Şampiyonası


- Klasik yay


Erkekler

1- Mete Gazoz (İstanbul Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)

2- Erdem Sucu (Antalya Okçuluk İhtisas Spor Kulübü)

3- Samet Ak (Alp Okçuluk)

Kadınlar

1- Aybüke Aktuna (İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulubü)

2- Gökçe Demirel (Isparta Bölge Spor)

3- Begül Löklüoğlu (100. Yıl Okçuluk Spor Kulübü)

Karma

1- Kadir Er - Sude Küçük (Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü)

2- Mete Gazoz - Elifsu Özdemir (İstanbul Okçuluk Gençlik Spor Kulübü)

3- Sevcan Derin - Erdem Sucu (Antalya Okçuluk İhtisas Spor Kulübü)

Takım

Erkekler

1- İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

2- Antalya Okçuluk İhtisas Spor Kulübü

3- Alp Okçuluk

Kadınlar

1- İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

2- Samsun Okçuluk Gençlik Spor Kulübü

3- Okçular Vakfı Spor Kulübü


- Makaralı yay


Erkekler

1- Evren Çağıran (Demka Okçuluk)

2- Demir Elmaağaçlı (Okçular Vakfı Spor Kulübü)

3- Süleyman Araz (Aksaray Gençlik ve Spor Kulübü)

Kadınlar

1- Yeşim Bostan (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü)

2- Şevval Özer (Marmara Okçuluk Spor Kulübü)

3- Yasemin Begüm Topkarcı (Demka Okçuluk)

Karma

1- Bülent Korkmaz - Yeşim Bostan (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü)

2- Muhammed Yetim - Şevval Özer (Marmara Okçuluk Spor Kulübü)

3- Evren Çağıran - Yasemin Begüm Topkarcı (Demka Okçuluk)

Takım

Erkekler

1- Okçular Vakfı Spor Kulübü

2- Demka Okçuluk

3- Gelibolu Yarımada Spor Kulübü

Kadınlar

1- Spor AŞ Gençlik ve Spor Kulübü

2- Muğla Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

3- Vedat Erbay Spor Akademisi


- Kulüpler Türkiye Şampiyonası


- Klasik yay


Erkekler

1- Okçular Vakfı Spor Kulübü

2- Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübü

3- Demka Okçuluk

Kadınlar

1- Samsun Okçuluk Gençlik Spor Kulübü

2- Akdeniz Okçuluk Eğitim

3- İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü


- Makaralı Yay

Erkekler

1- Okçular Vakfı Spor Kulübü

2- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

3- Demka Okçuluk

Kadınlar

1- Muğla Gençlik Spor Kulübü

2- Demka Okçuluk

3- Vedat Erbay Spor Akademisi



İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×