Milliler tuz mağarasında boks yaptı

- İtalya'da 17 Nisan'da başlayacak Avrupa Şampiyonası'na Çankırı'da hazırlanan Genç Kız Milli Boks Takımı, yerin 150 metre altında Hititlerden kalma tuz mağarasında antrenman yaptı - Milli takım antrenörü Daştan: "Yerin 150 metre altında boksörlerimizle bugün burada antrenman yaptık. Gerçekten çok faydalı. Müthiş bir şekilde sporcuya performans verecek bir havası var"

Milliler tuz mağarasında boks yaptı
12 Nisan 2018 Perşembe 16:52

ÇANKIRI (AA) - İtalya'da 17 Nisan'da başlayacak Avrupa Şampiyonası'na Çankırı'da hazırlanan Genç Kız Milli Boks Takımı, yerin 150 metre altındaki tuz mağarasında antrenman yaptı.

Hititlerden kalma ve yaklaşık 5 bin yıldır tuz çıkarılan mağarayı gezen milli sporcular, ardından mağarada kondisyon çalışarak gölge boksu yaptı.

Milli takım antrenörü İsa Daştan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kamp sürecinde tuz mağarasını sıkça duyduğunu ve burayı görmeyi çok istediklerini söyledi.

Tuz mağarasını gezerek antrenman yaptıklarını vurgulayan Daştan, "Yerin 150 metre altında boksörlerimizle bugün burada antrenman yaptık. Gerçekten çok faydalı. Müthiş bir şekilde sporcuya performans verecek bir havası var. Çok da beğendik." dedi.

Milli sporculardan Sueda Şahin de mağara içinde antrenman yapmanın kendilerine fayda sağladığını belirterek, verimli bir çalışma geçirdiklerini ve mağaranın havasının nefes açısından kendilerine kondisyon sağladığını kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×