Sosyal medyada kanser hastası kızı için yardım istedi, dolandırıldı

Lenf kanseri kızının tedavisi için sosyal medya üzerinden, yardım isteyen inşaat işçisi baba, kendini doktor olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırıldı.

Google Haberlere Abone ol

Sosyal medya üzerinden yaşanan dolandırıcılık vakalarına sık sık rastlanıyor. Ancak vicdansızlığın sınırlarının olmadığını gösteren yeni bir olay yaşandı. Lenf kanseri hasta kızı için sosyal medya üzerinden yardım bulmaya çalışan inşaat işçisi baba, dolandırıcıların tuzağına düştü.

Osmaniye'de, lenf kanseri 9 yaşındaki kızı Elif Naz'ın tedavisi için sosyal medya üzerinden yardım isteyen inşaat işçisi Ahmet Yalman, kendisini doktor olarak tanıtan C.A. tarafından dolandırıldı. 

Üç çocuk babası Yalman, lenf kanseri olan kızı Elif Naz'ın durumu ağırlaşınca, tedavi için sosyal medya üzerinden yardım istedi. Yalman ile irtibata geçen ve kendisini doktor olarak tanıtan C.A.,  "Ankara Mevki Hastanesi'nde göğüs hastalıkları uzmanıyım. Çocuğunuzun tedavisini üstleneceğim. Size buradan ambulans göndereceğim sadece bin lira yollamanız gerekiyor" diyerek, hesap numarası verdi. Parayı verilen hesaba gönderen baba, aradan geçen 2 güne rağmen ambulans gelmeyince dolandırıldığını anladı. Hemen polise başvurdu.

Dolandırıcının bulunup cezalandırılmasını isteyen Ahmet Yalman, "İnşaat işçisiyim. 3-5 kuruşla 3 çocuğumun karnını doyurabiliyordum. Virüs salgını nedeniyle işsiz kaldım. Tedavi masraflarına paramız yetmediği için destek isterken, dolandırıldık. Çocuğumun durumu iyi değil. Bu vicdansızın yakanlanmasını istiyorum" dedi. 

Emniyet güçleri dolandırıcıyı bulmak için çalışmalara başladı.

Yorumlar