Sosyal medyada bir anda gündem olan Hasan'a valilik sahip çıktı

Ankara sokaklarında mendil satarak yaşamaya çalışan evsiz Hasan'ın sosyal medyaya düşen görüntüleri herkesin yüreğini burktu. Hasan'ın dünyaya karşı iyimser düşünceleri izleyenleri duygulandırırken, Ankara Valiliği harekete geçti.

Google Haberlere Abone ol

Ankara sokaklarında mendil satarak geçimini yapmaya çalışan, sokaklarda kalarak hayata tutunan Hasan, sosyal medyaya düşen görüntülü konuşmasından sonra Ankara Valiliği'nin dikkatini çekti. Valilik, Hasan ile yakından ilgileneceğini açıkladı. Hasan'ın sosyal medyaya düşen görüntülerde kullandığı, "Allah insanı sınar. Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor" şeklindeki sözleri sosyal medyada büyük takdir toplamıştı.

Sosyal medyadan paylaşılan videoda yaşadığı hayatın bir imtihan olduğuna ve her şeye rağmen Allah'a şükrettiğini belirten genç, "Sokaklarda selpak satıyorum. Parasıyla çorba içiyorum. Yalnızlıktan dolayı üzülüyorum... Ama şöyle bir şey var: Allah insanı sınar. Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor" ifadelerini kullandı.

"Genelde metronun kapısının dibinde yatıyorum" diyen genç, sözlerine şöyle devam etti: "Gece 1'de kapanıyor, yere karton seriyorum, havalandırma sıcak üflediği için orada yaşıyorum ben. Ama Allah insana taşıyamayacağı yükü vermez. Benim de evim olacak, düzenim olacak... Buna inanıyorum. Şu an mendil satıyorum, iş bulamıyorum. Sokakta yaşadığımı söyleyene kadar problem yok ama onu söyleyince almıyorlar."

Görüntülerin gündem olmasıyla birlikte Ankara Valisi Vasip Şahin harekete geçti. Şahin yaptığı açıklamada, "Gönlü zengin, yüreği kocaman Hasan'a ulaştık. Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği olarak sorun ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar