Şırnak Valiliği'nden önemli açıklama!

şırnak valiliğinden önemli açıklama , şınak valiliği güvenlik önlemleri , pkk

Google Haberlere Abone ol

Şırnak Valiliği'nden önemli açıklama!

Şırnak Valiliği son günlerde yaşanan çatışmalar ve operasyonlar sebebiyle bazı yerleri geçici güvenlik bölgesi ilan etti. Güvenlik bölgeleri arasında PKK mezarlıkları da bulunuyor.
Şırnak Valiliği bazı yerlerde güvenlik bölgesi uygulamasına gitti. Şırnak Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle: 'Bölücü Terör Örgütü'ne ait sözde mezarlıkların etrafında bulunan müştemilatın yıkılması ve sözde mezarlıkların yakınında bulunan teröristlerin etkisiz hale getirmek maksadıyla icra edilecek operasyonlar esnasında vatandaşların zarar görmesini önlemek ve bölgede güvenlik güçlerimize hareket serbesti sağlamak için sözde mezarlıkların yer aldığı Bestler-Dereler, İncebel Dağları, Faraşin Bölgesi, Altın Dağları ve Cudi Dağı valiliğimizce 15 gün, mütakiben Bakanlar Kurulu Kararı ile 6 ay süre ile Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi ilan edilmiştir. 
Ayrıca 06 Temmuz 2015 tarihli ve 2015/7914 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince, Uludere İlçesi Şenoba Beldesinde bulunan Kureşin ve Karaçalı Tepesi 31 Mayıs-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında, Cizre İlçesi Küpeli Dağı ve Dağlıca-Pavan Bölgesi 16 Haziran-16 Eylül 2015 tarihleri arasında toplumsal olay görünümlü terör eylemlerinin artış göstermesine ve bölücü terör örgütünün arazide üstlenmesine mani olmak, halkın can ve mal güvenliğini korumak maksadıyla geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edilmiştir. (DHA)

Yorumlar