Sinan Oğan adaylığını şimdiden duyurdu

Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını şimdiden duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Sinan Oğan adaylığını şimdiden duyurdu

Türkiye İttifakı Partisi'nin Mersin İl Başkanlığı açılışında konuşan Sinan Oğan, gelecekteki siyasi hedeflerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Sadece 48 kişiye hitap eden Oğan, 2028'de sağın ortak cumhurbaşkanı adayı olacağını duyurdu. Oğan, 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci tura kalmasında ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tekrar seçilmesinde kritik bir rol oynamıştı.

ALTILI MASA ADAYINI SEÇTİRSEYDİK EKONOMİDE KRİZ OLACAKTI

Katılımın az olduğu açılış töreninde Oğan, 2023 seçimleriyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Oğan, "Biz ikinci turda hangi adayı destekleyeceğimize karar vermeden önce, seçimlerin ikinci tura kalacağını, Türk milliyetçilerinin kilit pozisyonda olacağını, HDP'yi kilit olmaktan çıkaracağımızı ve seçimlerin merkezine Türk milliyetçilerini oturtacağımızı, seçimlerin ikinci turunda Türk milliyetçileri kimi desteklerse onun kazanacağını söylemiştik." dedi.

KILIÇDAROĞLU ÜLKEYİ TEKRAR SEÇİME GÖTÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ

Oğan, CHP lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını da paylaştı. Oğan, "Millet İttifakı parlamento çoğunluğunu kazanamamış ve seçimlerin ilk turunda mevcut Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerisinde kalmıştı. Kılıçdaroğlu ile masaya oturduk ve ona şu soruyu sordum: Kılıçdaroğlu, siz parlamentoda çoğunluğu beklentilerin aksine kazanamadınız. Peki, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sizi desteklediğimiz takdirde cumhurbaşkanı olmanız durumunda parlamentoyla nasıl çalışacaksınız? Kararlarınız parlamentodaki Cumhur İttifakı çoğunluğuyla geri geldiğinde ne yapacaksınız? Ülke ekonomisi son 3 senedir kötü yönetiliyordu ve maalesef ekonomimiz kırılgan bir noktadaydı. Siz ülkenin bir krize girmesini, parlamento ve Cumhurbaşkanlığı çatışmasıyla oluşacak bir krizi nasıl önleyeceksiniz? diye sordum. O da 'Bunu önlemek mümkün olmayacak' dedi. Çözümünüz nedir? diye sorduğumda ise cumhurbaşkanı seçildiği takdirde ülkeyi yeniden seçime götüreceğini ifade etti." şeklinde konuştu.

2028'DE SAĞIN ORTAK ADAYIYIM

Oğan, konuşmasının sonunda 2028 için sağın ortak adayı olmayı hedeflediğini belirtti. "İnşallah 2028'de sağın ortak adayı olacağım. Türk sağını birleştiren bir lider olarak Türkiye'yi yönetecek bir isim olma hedefim var" sözleriyle cumhurbaşkanlığı adaylığını duyurdu.

Yorumlar