Simge Barankoğlu neden hapse girdi, neden tutuklandı, eşi kim, suçu nedir?

Simge Barankoğlu neden hapse girdi, neden tutuklandı, eşi kim, suçu nedir, kaç yıl yedi, hapiste mi? Simge Barankoğlu neden tutuklandı, kimdir, ne ile suçlanıyor, neden dolandırıcılarla birlikte gözaltına alındı?

Google Haberlere Abone ol

Simge Barankoğlu neden hapse girdi, neden tutuklandı, eşi kim, suçu nedir, hapiste mi, kimdir, nerelidir, kaç yaşında soruları sosyal medya kullanıcıları tarafından merakla soruluyor.

Sosyal medya fenomenlerinden Singe Barankoğlu dolandırıcılık suçlamasıyla açılan dava kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Peki, Simge Barankoğlu neden tutuklandı, eşi kimdir, neden hapse girdi, kaç yıl yedi, hapiste mi?

Sosyal medyada para ödülleri üzerinden dolandırıcılık yaptığı öne sürülen suç şebekesine operasyon düzenlendi. Sosyal medya fenomenleri Simge Barankoğlu ve Yeşim Aydın'ın da aralarında bulunduğu 16 kişi tutuklandı. Binlerce takipçisi olan Barankoğlu, "Korktun mu" videosuyla adını duyurmuştu.

Simge Barankoğlu neden tutuklandı, eşi kimdir, neden hapse girdi, kaç yıl yedi, hapiste mi?
Simge Barankoğlu neden tutuklandı, eşi kimdir, neden hapse girdi, kaç yıl yedi, hapiste mi?

 

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, sosyal medyada para ödülü kazanıldığı belirtilip, 'vergisi' adı altında vatandaştan para alarak, dolandırıcılık yaptığı öne sürülen suç şebekesine yönelik ihbar üzerine soruşturma başlattı. Ekipler, dolandırıcılık şebekesinin, kullanıcıları sosyal medya üzerinden oynanan oyundan para ödülü kazandıkları ancak belli miktarda vergiyi vererek ödülü alabilecekleri yalanıyla kandırdığını tespit etti.

Simge Barankoğlu neden tutuklandı, eşi kimdir, neden hapse girdi, kaç yıl yedi, hapiste mi?
Simge Barankoğlu neden tutuklandı, eşi kimdir, neden hapse girdi, kaç yıl yedi, hapiste mi?

 

Polis, 10 Kasım'da eş zamanlı düzenlenen operasyonlarla aralarında sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu ve Yeşim Aydın'ın da bulunduğu 18 kişiyi gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından dün akşam adliyeye sevk edilen şüphelilerden Barankoğlu ve Aydın'ın da aralarında bulunduğu 16'sı tutuklandı, 2'si ise serbest bırakıldı.

Tutuklanan Simge Barankoğlu'nun, ifadesinde, "Sosyal medya fenomeniyim. Geçimimi reklam alarak sağlıyorum. Soruşturmaya konu bu eylem de diğer reklamlar gibiydi. Ben tarafları ve müştekileri tanımıyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu, dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle tutuklandıSimge Barankoğlu

Tutuklanan Yeşim Aydın'ın da "Geçimimi sosyal medyada reklam yaparak sağlıyorum. Bu kişiler benimle temasa geçip reklam vermek istediklerini söyledi. Ben de işim bu olduğu için kabul ettim. Böyle bir dolandırıcılık suçunun işlendiğini bilseydim asla kabul etmezdim. Bana verilen isim ve soyadlarının sahte olduğunu emniyette öğrendim. Kimseyi dolandırmak için çalışmadım. Müştekilerin hiçbiri ile iletişime geçmedim, para istemedim. Sadece reklam ücreti aldım. Çok üzgünüm" dediği öğrenildi.


 

Yorumlar