Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana'da (Blutv)

Blutv: Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana'da dizisinin tüm bölümlerine, oyuncuları ve konusu hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Google Haberlere Abone ol

Sıfır Bir, Türkiye'nin en iddialı, en gerçek, en sert internet dizisi olarak biliniyor. Sıfır Bir 'Bir Zamanlar Adana'da' dizisi youtube de izleniyordu. Sıfır Bir 'Bir Zamanlar Adana'da' 4. Sezonu artık sadece BluTV'de izlenebiliyor. 

Yönetmenliğini Kadri Beran Taşkın'ın yaptığı Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana'da IMDB üzerinden 8.4/10 puan almış durumda. Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana'da, Polisiye - Suç türü dizilerde en çok izlenen dizi durumunda.

S1F1R B1R - B1R ZAMANLAR ADANA'DA BluTV izle

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da konusu

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da, aşina olduğumuz suç dizilerinden hayli farklı bir yapıya sahip. Alışık olduğumuz üzere Sıfır Bir sadece bir intikam hikâyesini, bir hırsızlığı ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir arka plana göndermelerde bulunuyor. 20’li yaşlarda üç delikanlının; Savaş, Cio ve Özgür’ün, kadim dostları Cihat Sarsılmaz ve Anafor’la beraber kendilerini ortalarında buldukları düzen, zamanla onların değişmez kara bahtı oluyor. Hürriyet Mahallesi’nde fuhuş, uyuşturucu satışı yapanlara karşı mücadele yine aynı mahallenin gençleri tarafından sonuna kadar veriliyor. Zaman kavramının kaybolduğu bu hikâyede mahallenin kendi kuralları vardır ve bu kurallar, cezaların yetersiz kaldığı her an devreye girmeye mecburdur. Savaş ve ekibi, mecburdur. Başka çareleri yoktur. Onlara başka çare bırakılmamıştır…Sıfır Bir sadece sıradan bir suç hikâyesini değil; ülkemizin, hatta dünyanın yoksul kesimlerinin gerçeğini anlatıyor. Evrenseli, yerel üzerinden yakalamayı başarıyor. Tıpkı dizinin yaratıcılarının Adanalı öncüleri Yaşar Kemal’in İnce Memed’le tüm dünyayı fethettiği ya da Yılmaz Güney’in, filmleriyle, bir kesime değil, tüm dünyaya seslendiği gibi. Adana’nın en yoksul mahallelerinden biri olan Hürriyet Mahallesi’ndeki her bir başkaldıran, maalesef bir o kadar suçlu ama iyi ki bir o kadar da insan.

Yorumlar