Ses dalgasıyla soğuk kahve sonic cold brew

Geliştirdiği yenilikçi demleme yöntemleri ile konsept kahve mağazacılığına yeni bir boyut kazandıran Kaave, Sonic Cold Brew ile standartları değiştiriyor.

Google Haberlere Abone ol

Sıcak havalarda kahve tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelen ve soğuk demleme olarak tarif edilen Cold Brew, uzun özütleme işlemi uygulanan bir kahve çeşidi olarak biliniyor. Soğuk veya oda sıcaklığında su kullanılarak 12-22 saat aralığında demlenen Cold Brew’in özüt miktarı sınırlı olduğu için kaliteli bir kahve içmek emek ve uzmanlık istiyor.

Ses Dalgası ile Kısa Sürede, Taptaze Cold Brew Keyfi

Türkiye’nin ilk 5. nesil kahve mağazası konseptiyle kapılarını açan Kaave, geliştirdiği yeni “Sonic Cold Brew” ile kahveseverleri her zaman aynı standartta aroma ve tazelikte kahve lezzeti ile buluşturuyor. Sonic Cold Brew, bir hoparlörün ses dalgasını yeni bir manyetik devreye bağlayarak hassas bir dikey titreşim (Sonic Ses Dalgası) oluşturan ve Türkiye’de ilk defa Kaave tarafından geliştirilen ekstraksiyon yöntemi ile demleniyor. Oluşan titreşimler, kahve parçacıkları arasındaki sürtünme ile birlikte “Sonic Sound Wave” denilen bir su dalgası oluşturuyor. Bu yöntem sayesinde Cold Brew kahve, 12 ila 22 saat yerine 5 ila 60 dakika arasında daha iyi bir performans ile elde edilebiliyor.

Uzun demleme süresi, Cold Brew kahvelerin kafein oranını oldukça yükseltirken Sonic Cold Brew yöntemi ise kahvenin aromasından taviz vermeden kafein oranını diğer soğuk demleme yöntemlerine oranla daha dengeli tutuyor.

Nitelikli ve Kaliteli Kahve

Kaave Ar-Ge ekibinin titiz çalışmalar sonucunda geliştirdiği Sonic Cold Brew’de, taze çekilen kahve kısa sürede demlendiği için klasik Cold Brew’e göre daha nitelikli ve kaliteli oluyor. Ayrıca kısa demlenme süresi bakteri oluşumuna fırsat vermeden oluşabilecek hijyen sorunlarının da önüne geçiyor.

Inovatif teknolojileri kullanarak yeni demleme yöntemleri ile farklı lezzetleri damaklara sunan Kaave Shop’larda güvenli ve taze Sonic Cold Brew kahveler deneyimlenebiliyor.

Saruhan Holding bünyesinde yer alan Kaave, kahvede kalitenin öne çıktığı 5. nesil kahveciliğin Türkiye’deki ilk temsilcilerinden biridir. Antalya’da yer alan üretim merkezinde dünyanın çeşitli yörelerinden gelen en kaliteli kahve çekirdeklerini inovatif teknolojiler ile işleyip, flamboyant konseptli mağaza zincirlerinde kahveseverlerle buluşturuyor. Kaave, her mağazasında standart nitelikte ve aromada kahveleri damaklara sunmak için yüksek teknolojiyi kullanıyor. Aynı çatı altında bulunduğu öncü elektrikli ev aletleri markası Fakir Hausgeräte ile kahve makineleri, teknoloji ve Ar-Ge konusunda iş birliği yapıyor.Kahve standartlarının değişmemesi için harmanlar, enoloji biliminden yararlanarak oluşturulurken, kahveler standardize edilmiş üst düzey makinelerde, yenilikçi yöntemlerle demleniyor. Kaave mağazalarında bulunan kahve kavurma alanlarında, kahve gurmeleri diledikleri çekirdekler ile kendi damak zevklerine uygun imza kahvelerini oluşturabiliyor. Franchise mağazacılık stratejisiyle ilerleyen Kaave, HORECA kanalında da işbirlikleri yaparak global pazarlara açılmayı hedefliyor.

Yorumlar