Şehitlikte hüzünlü arife

Sivas’ta Kurban Bayramı arifesinde mezarlıklar ziyaretçi akınına uğradı. Şehitliği ziyaret edenler duygusal anlar yaşadı.Yukarı Tekke Mezarlığı’nda Arife Günü dolayısıyla ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Sabah saatlerinden itibaren...

Google Haberlere Abone ol

Sivas’ta Kurban Bayramı arifesinde mezarlıklar ziyaretçi akınına uğradı. Şehitliği ziyaret edenler duygusal anlar yaşadı.

Yukarı Tekke Mezarlığı’nda Arife Günü dolayısıyla ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Sabah saatlerinden itibaren şehitliğe gelen aileler mezar başlarında Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti. Bazı şehit aileleri gözyaşları arasında temizledikleri mezarlara su dökerek, çiçek bıraktı. Bazın şehit aileleri de evlatlarının mezarları başındaki fotoğrafını öperek gözyaşı döktü. 16 Nisan 2016 tarihinde Mardin’in Savur ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdal Çetin’in anne ve babası Şaziye-Hasan Çetin de şehit oğullarının mezarını ziyaret ederek dua etti.

"Bayram onsuz zor geçiyor"

Oğlunun mezarını iki günde bir ziyaret ettiğini söyleyen baba Hasan Çetin, "Vatan sağ olsun ne diyeyim. Peygamber Efendimizden beri şehitlik devam ediyor. Bizim de başımıza geldi. Vatan için şehit her zaman veriliyor. Allah’ın emri yapacak bir şey yok. Vatan sağolsun. 3 bayramdır onsuzuz. 17 ay oldu. Zor oluyor. Kelimelerle anlatılacak bir şey değil. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Mertebesi büyük. Allah sabrını veriyor. Yoksa dayanılacak bir acı değil. Bayram onsuz çok zor geçiyor. İki tane çocuğu yetim kaldı" dedi.

Öte yandan, Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Ömer Ebabil, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan da Garnizon ve polis şehitliğini ziyaret ederek mezarlara karanfil bıraktı.

Yorumlar