Şehide doğum gününde anma töreni

- Diyarbakır'ın Lice ilçesinde şehit olan Jandarma Başçavuş Yavuz'un doğum gününde, adını taşıyan okulda anma programı düzenlendi

Google Haberlere Abone ol

MANİSA (AA) - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde şehit olan Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz, doğum gününde memleketi Salihli'de düzenlenen törenle anıldı.

Adının verildiği Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlkokulunda düzenlenen törene, Kaymakam Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkan Vekili Mahmut Süreyya Karaoğlu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rıfat Özkan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Alşen ile şehitin ailesi katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Çelenkoğlu, "Bu vatan ve bayrak uğruna şehit düşenleri asla unutmayacağız. Geride kalan emanetlerine de sahip çıkacağız. Devlet olarak şehit yakınlarımızın her zaman yanında olacağız." dedi.

Duygulu anların yaşandığı törende şehidin oğlu Ali Çınar Yavuz, "Atatürk'ün Çocukları" adlı şiiri okudu.

Öğrencilerin sahne aldığı "Aydınlığın Adı Atatürk" isimli oratoryonun ardından Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz, 25 Temmuz 2015'te, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit olmuştu.

Yorumlar