Secdeye giden futbolcuya tükürdü

Fenerbahçeli Samet, gol sevincinden sonra şükür secdesine giden futbolcuya tükürdü. Fenerbahçe ise yaptığı açıklamada özür dilemek yerine konuyu gündeme getiren Trabzonspor'u kınadı.

Google Haberlere Abone ol
Secdeye giden futbolcuya tükürdü

Bu hafta oynanan Fenerbahçe - Trabzonspor karşılaşmasında gol attıktan sonra secde ile sevinen Trabzonspor'un Mısır'lı müslüman futbolcusuna Fenerbahçe'li Samet Akaydın 'ın secde anında tükürdüğü tespit edildi.

İNKAR ETTİ

Samet Akaydin yaptığı açıklamada, "Sosyal medyada tamamen sporcu alışkanlığının bir parçası olan hareketimin görüntü açısı üzerinden manipüle edilerek ortaya ahlaksız iddialar atılmasını kınıyorum. Sosyal medyanın ucuz yaklaşımıyla futboldaki rekabeti ve insanlığı bu derece iftira ile kirletmeye çalışanları Allah'a havale ediyorum" ifadeleriyle bütün kameraların gördüğü eylemini inkar etti.

TRABZONSPOR'DAN TEPKİ

Bordo-mavili kulüpten konuyla ilgili yapılan yaplaşımda şu ifadelre yer verildi:

"BU BİR REZİLLİKTİR, İĞRENÇLİKTİR! Fenerbahçe ile 18 Mayıs 2023 tarihinde oynadığımız karşılaşmada futbolcumuz Mahmoud Trezeguet’ye yapılan insanlık dışı hareketi şiddetle kınıyoruz. Trezeguet’nin gol sevinci sonrasında secdeye giderken Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydın’ın ‘dönerek’ oyuncumuzun üzerine doğru tükürmesi rezilliktir ve iğrençliktir! Samet Akaydın'a tüm futbol paydaşlarının tepki koymasını, başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da ivedilikle gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Sporun, dostluk, sevgi ve saygı temelinde yeniden inşa edilmesi için tüm spor camiasını bir araya gelmeye, bu tür saldırganlık ve insanlık dışı hareketleri reddetmeye ve futbolun gerçek değerlerini korumaya çağırıyoruz."

FENERBAHÇE ÖZÜR YERİNE KINAMA AÇIKLAMASI YAPTI

Takımımızın Trabzonspor ile oynadığı maçın ardından sosyal medya gündemine düşen futbolcumuz Samet Akaydın ve Trabzonsporlu oyuncu Trezeguet'in görüntüsü üzerine Trabzonspor Kulübü'nün yaptığı paylaşım üzerine bu açıklamayı yapıyoruz.

Dün geç saatlerde gündeme düşen ilgili video üzerine futbolcumuz ile görüşme yapılmış, olayın kesinlikle yansıtıldığı gibi olmadığı, kamera açısı üzerinden kamuoyunu manipülasyon ve aldatma yapıldığı futbolcumuz tarafından net bir dille açıklanmıştır.

Nitekim farklı görüntü açılarından konunun oyuncunun üzerine tükürmek ile alakasının olmadığı "gören her göz" tarafından açıkça anlaşılmaktadır.

Futbolcumuz Samet Akaydın'ın konu ile ilgili bu sabah resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayı yeniden tüm kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunuyor;

Manipülatif bir görüntü üzerinden oluşan yalan yanlış gündeme dair Trabzonspor Kulübü'nün yaptığı sporun dostluk, sevgi ve saygı yaklaşımından uzak, bir futbolcuyu haksız yere hedef alan bu ayrıştırıcı, önyargılı yaklaşımını kınıyoruz!

SAMET AKAYDIN:

Sosyal medyada tamamen sporcu alışkanlığının bir parçası olan hareketimin görüntü açısı üzerinden manipüle edilerek ortaya ahlaksız iddialar atılmasını kınıyorum. Sosyal medyanın ucuz yaklaşımıyla futboldaki rekabeti ve insanlığı bu derece iftira ile kirletmeye çalışanları Allah'a havale ediyorum.

SAMET AKAYDIN KİMDİR?

Samet Akaydın, 13 Mart 1994 tarihinde Trabzon’da doğdu.

Futbola Trabzonspor altyapısında başladı.

2013 yılında Arsinspor ile profesyonel sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe’nin yeni stoperi olarak transfer edildi.

Yorumlar