Şebnem Ferah sahnede izleyenlerini şaşırttı

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Beylikdüzü’nde sahneye çıkan ünlü şarkıcı Şebnem Ferah’ın seyircilerin şaşkın bakışları arasında sırtına aldığı mikrofon sehpası ile şarkılarını söylemesi ilginç görüntülere sahne oldu.

Google Haberlere Abone ol

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Beylikdüzü’nde sahneye çıkan ünlü şarkıcı Şebnem Ferah’ın seyircilerin şaşkın bakışları arasında sırtına aldığı mikrofon sehpası ile şarkılarını söylemesi ilginç görüntülere sahne oldu.

Beylikdüzü Belediyesinin bu yıl 4’üncüsü düzenlediği Barış ve Sevgi Buluşmaları, Demokrasi ve Cumhuriyet mesajını taşıyan kortej yürüyüşü Yaşam Vadisi’nden başlayarak, Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanında son buldu. Yürüyüşü gören ve evinde olup katılamayan bazı vatandaşlar ise, evinin balkonundan Türk bayrağı açarak yürüyüşe destek verdi. Yürüyüşe, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ve CHP Eski Milletvekili Süleyman Çebi katıldı.

Beylikdüzü Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında gecenin ilerleyen saatlerinde sevilen sanatçı Şebnem Ferah sahne aldı.

Konsere katılan İstanbullular sevilen sanatçının tüm şarkılarına konser boyu hep bir ağızdan eşlik etti. Sahne şovlarıyla izleyenleri şaşırtan Şebnem Ferah bir süre sırtına aldığı mikrofon sehpasıyla şarkılarını söyledi. Dinleyenleri sesiyle büyüleyen sevilen sanatçı İstanbullulara unutamayacakları bir gece yaşattı.

"Biz bugün savaş sonrası kazanılmış bir barışı kutluyoruz"

Kortej yürüyüşü esnasında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Beylikdüzü’nde 4’üncü kez Barış ve Sevgi Buluşmaları etkinliği gerçekleşiyor. Etkinliğimizin açılışını bugün 30 Ağustos dolayısıyla kortejimiz ile başlattık. Çünkü 1922’de kazanılmış bu zafer de Mustafa Kemal Atatürk ve Türk ulusu aslında bir bağımsızlık mücadelesi verdi. Ardından tüm dünyaya bir barış mesajı ulaştırdı. Yurtta barış dünyada barış mesajı ulaştırdı. Bu bakımdan biz bugün savaş sonrası kazanılmış bir zaferi değil, savaş sonrası kazanılmış bir barışı kutluyoruz" diye konuştu.

30 Ağustosun önemine değinen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, "30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlayan tüm yöneticilere teşekkür ediyorum ama unutturanların hepsini de kınıyorum. Bir ülkenin en önemli değerleri milli ve manevi bayramlarıdır. Unutturmaya çalışırsanız çok şey kaybedersiniz. 95 yıl önce tüm dünyanın bizim bittiğimizi düşündüğü bir anda zaferin sonuçlandığı bir gündür 30 Ağustos" dedi.

"Türkiye’nin kurtuluş mücadelesini simgeleyen bir gün"

30 Ağustosu bir diriliş günü olarak tanımlayan CHP eski milletvekili Süleyman Çebi ise, "30 Ağustos emperyalizme karşı Türkiye’nin bağımsızlığı için bir diriliş günü. Türkiye’nin kurtuluş mücadelesini simgeleyen bir gün. Bu coşkuyu bundan öncede yaşadık, bugün daha anlamlı bir şekilde yaşıyoruz. Bu kadar saldırıların olduğu günlerde Atatürk devrimlerine daha çok ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

Yorumlar