Savaş Nemli kimdir, nerelidir?

Savaş Nemli kimdir, nerelidir, daha önce hangi kurumlarda çalıştı, hangi davalarda baktı? İşte Savaş Nemli hakkında merak edilen bilgilerden birkaçı:

Google Haberlere Abone ol

Savaş Nemli kimdir, nerelidir, kaç yaşında, daha önce nerelerde çalıştı, hangi davlara baktı, ne ile suçlanıyor? Yargıtay Üyesi Savaş Nemli, son günlerde kendisi hakkında ortaya atılan iddialar üzerine açıklamalarda bulundu. Açıklamalarından sonra gözler bir kez daha Savaş Nemli kimdir sorusunun cevabına çevirdi.

Savaş Nemli kimdir?

Yargıtay Üyesi Savaş Nemli, Sezgin Baran Korkmaz ile aynı masada

 

 

Sedat Peker'in iddiaları ile gündeme gelen, SBK Holding davası sırasında yurt dışına kaçtığı tespit edilen firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile fotoğrafı çıkan Yargıtay üyesi Savaş Nemli, tepki toplayan kare ile ilgili açıklama yaptı.

"Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekalet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk" diyen Nemli'nin ayrıca Mehmet Ağar'ın yargılandığı davada mahkeme başkanı olduğu da ortaya çıktı.

Sezgin Baran Korkmaz ile hiçbir hukukunun olmadığını belirten Nemli, şunları kaydetti:

"Adı geçen şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır. Ayrıca şahsıma yönelik suç oluşturacak haber ve yorumlar hakkında yasal yollara başvuracağım."

Bir restoranda çekilen fotoğraf, sosyal medyada "Sezgin Baran Korkmaz Yargıtay üyesi ile birlikte" notuyla paylaşılmıştı. Fotoğraftaki kişinin Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli'nin olduğu ortaya çıkmıştı.

MEHMEH AĞAR'IN DOSYASINA DA BAKMIŞ

Bu arada Yargıtay üyesi Savaş Nemli'nin Mehmet Ağar'ın yargılandığı davadaki görevi de dikkat çekti. 1990'lı yıllarda yaşanan faili meçhul cinayetler ile ilgili dava, Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmüştü. Başkanlığını Tekman Savaş Nemli'nin yaptığı mahkemenin kararları tepki çekmişti.

Temmuz 2014'te görülen davada mahkeme cinayetleri itiraf eden Ayhan Çarkın'ı tahliyesine karar vermişti. Yine aynı günkü duruşmada mahkeme başkanı Nemli, sanık Mehmet Ağar'ın sağlık sorunları nedeniyle 7 gün istirahat raporu olduğunu ve duruşmaya katılmayacağına ilişkin raporunun kendilerine ulaştığını bildirmişti.

Ayrıca mahkeme aralarında Mehmet Ağar, İbrahim Şahin ve Korkut Eken'in de aralarında bulunduğu sanıkların duruşmadan vareste tutulmaları, çağrıldıkları duruşmalara gelmeleri yönünde karar açıklamıştı.

Nemli, faili meçhul davasında Mehmet Ağar'ın celse arasında savunmasını almıştı. Nemli'nin, Ağar'ın avukatlar tarafından sorgulamasını engellemek için duruşmadan önce savunmasını aldığı iddia edilmişti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen ve kara para aklama suçlamasıyla aranan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya'da tutuklanmıştı. Korkmaz'ın avukatı Mehmet Demir, Türkiye'nin de iade talebinin olduğunu açıklamıştı. ABD'de Utah Federal Savcılığı, mahkemeye başvurarak Korkmaz'ın Türkiye'deki varlıklarının ABD tarafından geri alınmasını talep etmişti.


 

Yorumlar