Samsun limanında patlamada neden oldu, son durum nedir?

Samsun limanında meydana gelen patlamada son durum nedir, patlamanın neden kaynaklandığı belli oldu mu soruları merakla soruluyor. İşte patlamada son durum:

Google Haberlere Abone ol
Samsun limanında patlamada son durum nedir?

Samsun limanında patlamada neden oldu, son durum nedir, patlamaya ne neden oldu? Samsun Limanında dün meydana gelen patlama paniğe neden oldu. 

Samsun Limanı’nda bir yağ tankerinde patlama sonrası yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü.

Samsun Liman sahasında bulunan yağ tankerinde sabah saatlerinde bilinmeyen nedenle patlama oldu. Patlamayla birlikte tankerde yangın çıktı, siyah dumanlar gökyüzüne yükseldi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. 

SAMSUN LİMANINDAKİ PATLAMA NEDEN OLDU?

Yangın, İlkadım ilçesinde yer alan Ceynak Samsunsport Limanı’nda saat 11.15'te meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sıralı tanklar arasındaki atık yağ tankı, ısınmadan dolayı büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın ardından tank alev alırken siyah dumanlar ise gökyüzünü kapladı. Yangına, limanın hemen yakınında bulunan Samsun İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri kısa sürede müdahale etti. İtfaiye ekipleri yanan tankı diğer tanklara sıçramadan söndürdü ve soğutma çalışması yaptı. Olay, itfaiyenin hemen yakınında meydana gelmesi ve erken müdahale edilmesi sonucu faciaya dönüşmeden önlendi.

Samsun limanında patlamada neden oldu, son durum nedir?
Samsun limanında patlamada neden oldu, son durum nedir?

 

Olayı gören görgü tanıkları, “Biz bu liman çevresinde çalışıyoruz. Büyük bir patlama sesi duyup dışarı çıktık. Sonra da yangını gördük. İtfaiye erken müdahale ederek yangını söndürdü. Yaralı ve ölü olmadığını öğrendik” dediler.

Yangında yaralı ve ölü olmadığı öğrenilirken, 1 tank kullanılmaz hale geldi. Olayın vehameti, yüksekten çekilen görüntülerle gözler önüne serildi.

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada ise "Samsun Liman içerisinde bulunan gemilerden alınan atık yağların depolandığı, yakıt tanklarından bir tanesinde ısınmadan dolayı saat 11.15'te Patlama meydana gelmiş, çıkan yangın itfaiye tarafından kısa sürede söndürülmüş, herhangi bir yaralı mevcut değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Kaynak: Ajanslar


 

Yorumlar