Salihli’de 110 kiloluk yayın yakalandı

MANİSA (AA) - Manisa'nın Salihli ilçesindeki Demirköprü Baraj Gölü'nde 2 metre 44 santimetre boyunda ve 110 kilogram ağırlığında yayın yakalandı. Demirköprü...

Google Haberlere Abone ol

MANİSA (AA) - Manisa'nın Salihli ilçesindeki Demirköprü Baraj Gölü'nde 2 metre 44 santimetre boyunda ve 110 kilogram ağırlığında yayın yakalandı.

Demirköprü Baraj Gölü'nde balıkçı Hüseyin Uslu tarafından yakalanan 110 kilogram ağırlığındaki yayın ilgi odağı oldu, vatandaşlar balığın önünde fotoğraf çektirdi.

Hüseyin Uslu, "Yıllardır baraj gölünde avlanıyorum. Gölde 200-250 kilogram ağırlığında da yayın balıkları mevcut. Ancak o balıkları yakalamak çok zor. Etçil olan bu balıklar aynı zamanda çok güçlü. Bu büyüklükte balıkları yakalayabilmek için çok sağlam dayanıklı malzemelere ihtiyaç var. 110 kilogram ağırlığındaki balığı yakalarken oldukça zorlandım.” dedi.

Yayının kilogramını 20 liradan satışa çıkaran iş yeri sahibi İbrahim Hemitli ise “Geçtiğimiz günlerde de başka bir balıkçı tarafından 60 kilogram ağırlığında bir balık yakalanmıştı. Ancak bu balık neredeyse 2 katı büyüklükte." ifadelerini kullandı.
Yorumlar