Salako ne zaman nerede çekildi?

Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı Salako ne zaman nerede çekildi? Kemal Sunal ve Meral Zeren'in başrollerinde oynadığı film, uyanık bir köylü güzeli ile saf bir ağa yanaşmasının arasında geçen komik olayları konu alır?

Google Haberlere Abone ol

Kemal Sunal'ın en masum ve saf haliyle başrolünü Meral Zeren ile paylaştığı Salako ne zaman nerede çekildi?

Salako filmi 1974 yılında vizyona girmişti.

Film İstanbul'un Çatalca ilçesi sınırları içerisinde bulunan İnceğiz köyünde çekilmişti.

Salako filminin en önemli özelliği ise Kemal Sunal'ın başrolde oynadığı ilk film olmasıdır.

Senaryosunu Ertem Eğilmez ve Sadık Şendil'in yazdığı Salako filminin yönetmeni Atıf Yılmaz'dır.

Film Kemal Sunal'ın başrolde oynadığı ilk film olma özelliği taşıyor. Kemal Sunal, bu filmden önce hep figüran ve küçük rollerde yer almıştı.

SALAKO FİLMİNİN KONUSU

Salako filminin konusu saf ve masum bir köylüyü konu edinir. Filmde Kemal Sunal'ın canlandırdığı Salako karakteri, köy ağasının kızı Meral Zeren'in canlandırdığı karakter olan Emine'ye aşık olur. 

Emine ise haşarı bir kız olduğu için gözü hiçbir zaman Salako'ya görmez, onunla sık sık dalga geçer. Ancak babası onu hiç sevmediği bir adamla zorla evlendirmeye karar verince Emine, Salako'ya kullanmaya karar verir. Onu sevdiğini söyleyerek kendisini kaçırmasını ister. Salako da buna inanarak onu alıp köyden kaçar. Yanlarına dert ortağı Kadife isimli eşeğini de alır. Aslında Emine'nin gerçek niyeti, Salako'yu kullanarak aşık olduğu Hamido isimli eşkıyaya kaçmaktır. 

Salako nerede ne zaman çekildi?

Yorumlar