Salako Emine kimdir, kim oynuyor, Salako nerede çekildi, ne zaman?

Salako Emine kimdir, kim oynuyor, Salako nerede çekildi, ne zaman? Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı Salako ne zaman nerede çekildi? Kemal Sunal ve Meral Zeren'in başrollerinde oynadığı film, uyanık bir köylü güzeli ile saf bir ağa yanaşmasının arasında geçen komik olayları konu alır?

Google Haberlere Abone ol

Salako Emine kimdir, kim oynuyor, Salako nerede çekildi, ne zaman? Kemal Sunal'ın en masum ve saf haliyle başrolünde oynadığı Salako Emine kimdir, kim oynuyor, Salako nerede çekildi, ne zaman?

Salako filmi 1974 yılında vizyona girmişti.

Salako Emine kimdir, kim oynuyor, Salako nerede çekildi, ne zaman?
Salako Emine kimdir, kim oynuyor, Salako nerede çekildi, ne zaman?

 

Film İstanbul'un Çatalca ilçesi sınırları içerisinde bulunan İnceğiz köyünde çekilmişti.

Salako filminin en önemli özelliği ise Kemal Sunal'ın başrolde oynadığı ilk film olmasıdır.

Senaryosunu Ertem Eğilmez ve Sadık Şendil'in yazdığı Salako filminin yönetmeni Atıf Yılmaz'dır.

Salako Emine kimdir, kim oynuyor, Salako nerede çekildi, ne zaman?
Salako Emine

 

Film Kemal Sunal'ın başrolde oynadığı ilk film olma özelliği taşıyor. Kemal Sunal, bu filmden önce hep figüran ve küçük rollerde yer almıştı.

SALAKO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Salako filminin konusu saf ve masum bir köylüyü konu edinir. Filmde Kemal Sunal'ın canlandırdığı Salako karakteri, köy ağasının kızı Meral Zeren'in canlandırdığı karakter olan Emine'ye aşık olur. 

Emine ise haşarı bir kız olduğu için gözü hiçbir zaman Salako'ya görmez, onunla sık sık dalga geçer. Ancak babası onu hiç sevmediği bir adamla zorla evlendirmeye karar verince Emine, Salako'ya kullanmaya karar verir. Onu sevdiğini söyleyerek kendisini kaçırmasını ister. Salako da buna inanarak onu alıp köyden kaçar. Yanlarına dert ortağı Kadife isimli eşeğini de alır. Aslında Emine'nin gerçek niyeti, Salako'yu kullanarak aşık olduğu Hamido isimli eşkıyaya kaçmaktır. 

Salako nerede ne zaman çekildi?
Salako ne zaman nerede çekildi?

 

Salako filmi Kemal Sunal'ın oynadığı ilk filmler arasında yer alıyor. 


 

Yorumlar