Sağlık Bakanından öğretmen ve velilere uyarılar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona Virüsü konusunda bugün bir kez daha basın toplantısı düzenleyerek vatandaşı bilgilendirdi. Bakan Koca, yarın okulların açılacağını hatırlatarak öğretmen ve velilere önemli uyarılarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona Virüs konusunda şu ana kadar alınan önlemler ve Türkiye'deki son durum konusunda önemli bilgiler verdi. 

Bakan Koca, öncelikle herkesin merak ettiği, "Türkiye'de Corona Virüsü bulaşan kimse var mı?" sorusunun cevapladı ve "Hayır, kesinlik şu an yok" dedi. 

Bakan Koca, Türkiye olarak bütün önlemleri aldıklarını bu vesileyle Dünya Sağlık Örgütü'nden tebrik aldıklarını ifade etti.

Öte yandan yarın okulların açılacağını 15 milyon öğrencinin ders başı yapacağını ifade eden Bakan Koca, öğretmen ve velilere önemli uyarılarda bulundu.

Bakan Koca, zaten kış şartları olması nedeniyle normal gribal hastalıkların görülme ihtimalinin yüksek olduğunu, buna rağmen yine de öğretmen ve velilerin mutlaka sağlık kurallarına uymaları gerektiğini ifade etti.

Bakan Koca, okullarda öğrencilerin mutlaka sık sık havalandırılan sınıflarda oturmalarını istedi.

Yorumlar