Saç ekimi yaptırdı hayatını kaybetti

İstanbul'da saç ekimi yaptırmak isteyen bir genç, ekim sonrasında hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol
Saç ekimi yaptırdı hayatını kaybetti

İstanbul'da saç ektirmek için tedavi gören bir kişi, operasyondan sonra belirli şikayetlerle rahatsızlandı. Doktorundan 'Tansiyonun düşmüştür' cevabını alan kişi, evinde bayılmasının ardından hayatını kaybetti.

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir'in haberine göre, Etiler'deki bir güzellik merkezine saç ektirmek için giden Umut Tuğcu, ücret konusunda anlaştıktan sonra tedaviye başladı. 5 Kasım günü operasyon için annesiyle hastaneye giden genç adam, saatler süren saç ekimi sonrası taburcu edildi.

Akşam saatlerinde annesiyle birlikte eve dönerken midesinin bulandığını, kendisini iyi hissetmediğini söyleyerek hastaneyi arayan Tuğcu'ya doktoru, "Tansiyonun düşmüştür. Tuzlu bir şeyler yiyip ayaklarını vücut hizasının üstünde kaldır" cevabını verdi.

Dinlenmek için odasına gittiğinde bayılarak kendisinden geçen genç adam, ailesinin ihbarı üzerine eve gelen ambulansla hastaneye götürülmek istendi ancak mbulansta yaşamını yitirdi.

Soruşturma başlatıldı

Yapılan ön otopside Tuğcu'nun hipertansiyon hastası olduğu, saç ekimi sırasında vücuduna enjekte edilen ilaçların yan etki yaptığı, bu nedenle kesin ölümünün belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesi gerektiği ifade edildi.

Kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için otopsi yapmak üzere Tuğcu'nun cenazesi Adli Tıp'a gönderilirken, ailenin şikayeti üzerine güzellik merkezi ve doktor hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

 

Yorumlar