Saadet Partisi, Rıza Sarraf kumpasında 'safını' seçti

Saadet Partisi, ABD'de yürütülen Rıza Sarraf kumpasında tarafını net bir şekilde seçti. Saadet lideri Karamollaoğlu, Sarraf'ın itirafçılıktan iftiracılığa terfi ettiğini belirterek bu davanın sadece Erdoğan'a karşı değil Türkiye'ye karşı yürütülen bir kumpas olduğunu söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Sonhaberler | Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD'de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin, "Biz bu şartlar altında bunu hiçbir zaman bir polemik konusu yapmayacağız. Çünkü bu konu sadece Erdoğan'a karşı değil, Türkiye'ye karşı yürütülen bir tavırdır." dedi.

Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin konferans salonunda gerçekleştirilen Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'nde, ABD-Türkiye ilişkilerini eleştirdi. 

New York'ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davaya da değinen Karamollaoğlu, "ABD'de Sarraf davası başladı. Her gün Sarraf aşağı, Sarraf yukarı. İtham ediliyordu, yakalandı, suçlu bulundu derken itiraftan iftiracı konumuna terfi etti." diye konuştu. 

Dava konusunda Türkiye'nin dalgalı bir tavır sergilediğini öne süren Karamollaoğlu, "Biz bu şartlar altında bunu hiçbir zaman polemik konusu yapmayacağız. Çünkü bu konu sadece Erdoğan'a karşı değil Türkiye'ye karşı yürütülen bir tavırdır." ifadelerini kullandı. 

Karamollaoğlu, ABD'nin Türkiye'nin müttefiki olamayacağını yıllardır söylediklerini dile getirdi. 

KAMPLAŞMAYI LİDERLER DÜZELTECEK

Karamollaoğlu, Türkiye'deki bir numaralı meselenin kamplaşma olduğunu, bundan kurtulmak gerektiğini savundu.  Türkiye'nin etrafının yandığını ancak ülkede hala kutuplaşmayla uğraşıldığını öne süren Karamollaoğlu, "Kamplaşmayı liderler düzeltecek. Bunu liderler kendi tavırları ve ifade tarzları ile düzeltirler." değerlendirmesini yaptı. 

Karamollaoğlu, terörün sadece silahla önlenemeyeceğini belirterek, "Bölgede yaşayan insanların problemlerini dikkate almadan, onların sosyal, psikolojik, ekonomik meselelerini dikkate almadan o bölgeye huzur getiremezsiniz." şeklinde konuştu. 

Karamollaoğlu, ahlakın dejenere olmaya ve yanlış şeylere "evet" denmeye başlandığını ileri sürdü. 

Teşkilat mensuplarına da seslenen Karamollaoğlu, "Özellikle hanım kardeşlerime söylüyorum. Siz, çalışan kadınlara mutlaka ulaşacaksınız. Herkese ulaşmak mecburiyetindeyiz. Hedefimiz 400 bin üye. 400 bin üye hedefine ulaşacağız ve ulaşacağımıza inanıyorum." diye konuştu.

Yorumlar