Reuters'ın 170 yıllık tarihinde bir ilk

Uluslararası haber ajansı Reuters'ın 170 yıllık tarihinde bir ilk yaşandı.

Google Haberlere Abone ol

Uluslararası İngiliz haber ajansı Reuters yeni genel yayın yönetmeni Alessandra Galloni oldu. Genel yayın yönetmeni ataması normal bir durum ancak atanan isim bakımından tarihi bir durum söz konusu. 

Reuters Haber Ajansı üst düzey editörlerinden biri olan Alessandra Galloni'yi yeni genel yayın yönetmeni olarak belirledi. Galloni ajansın 170 yıllık tarihinde ilk kadın genel yayın yönetmeni oldu.

Stephen Adler'in 10 yıllık görev süresi sonunda bu ay emekli olmasının ardından göreve başlayacak Galloni 47 yaşında. Adler'in yönetiminde Reuters Haber Ajansı yüzlerce ödül alırken bu ödüllerin arasında sektörün en önemli ödülü olarak gösterilen 7 tane de Pulitzer de yer alıyor.

Reuters Haber Ajansı 2008 yılından beri Thomson Reuters'ın bir parçası.

Reuters, dünya çapında gazetelere ve uydu yayınlarına yolladığı haber raporları ile tanınan, merkezi Londra'da bulunan haber ajansıdır.

Şirket temelde borsalardan finansal bilgiler ve ticari ürünlerin bilgilerini tedarik etmeye odaklanmıştır.

1851 yılında Paul Reuter tarafından Royal Exchange, Londra Britanya'da kurulmuştur.

Kassel'de ticaret eğitimi aldıktan sonra bankacı oldu. Berlin'de bir banker kızı olan Ida Maria Magnus ile evlendi.

Kendine bir yayınevi satın aldı: "Reuter und Stargardt". 1848 devriminde Reuter tehdit altına girince Londra'ya göç etti.

Kısa bir süre sonra Reuter'ın haber ajansı büyük bir başarı elde etti ve günümüzde dünya çapında en saygın, güvenilir haber ajanslarından biri olarak sayılmaktadır.

Yorumlar