Raşit Bağzıbağlı kimdi?

Raşit Bağzıbağlı kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve uzmanlık alanı nedir? İşte Raşit Bağzıbağlı biyografisi:

Google Haberlere Abone ol

Raşit Bağzıbağlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? TV8 ekranlarında yayınlanan Raşit Bağzıbağlı ile En Şık Benim moda ve tasarım yarışması programının sunucusu merak konusu oldu. Raşit Bağzıbağlı tarafından sunulan yarışma aslında Doya Doya Moda ve benzeri programlarla benzerlik arz ediyor. Peki, En Şık Benim yarışmasının sunucusu Raşit Bağzıbağlı kimdir, nerelidir? İşte detaylar: 

Moda ve tasarım dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Bağzıbağlı, 1985 yılında Londra'da dünyaya geldi. Tasarımcı olmaya karar verdiğinde 12 yaşındaydı. Londra'da aldığı eğitimin ardından ilk koleksiyonunu 21 yaşında hazırlayan Bağzıbağlı , 2007 yılında Couture tasarımcısı olarak kariyerine başladı.

Gündemde en çok yapılan sorgulamalar arasında Bağzıbağlı kimdir? Sorusu yer alıyor. TV8 ekranlarında yeni başlayan En Şık Benim yarışması konseptiyle oldukça dikkat çekti. Bu gelişmeyle birlikte En Şık Benim'i sunan Bağzıbağlı kaç yaşında, evli mi? Sorusunun yanıtları da merak edilerek gündemde sıkça araştırılmaya başlandı.

İşte ünlü modacı hakkında tüm bilgiler… Raşit Bağzıbağlı, 2016 yılında Fox TV'de yayınlanan Gardırop Savaşları isimli moda programında jüri koltuğuna oturdu. 2 sezon süren programda 220 bölum boyunca izleyenlere moda tüyoları verdi. Hazır giyim markası RASHID ve Couture'un yanına 2017 yılında gelinlik koleksiyonu da ekledi.

RAŞİT BAĞZIBAĞLI BİYOGRAFİSİ

Moda sektörünün önce gelen isimlerinden biri olan Raşit Bağzıbağlı, 1985 yılında Londra'da dünyaya geldi. Tasarımcı olmaya karar verdiğinde 12 yaşındaydı. Londra'da aldığı eğitimin ardından ilk koleksiyonunu 21 yaşında hazırlayan Raşit Bağzıbağlı , 2007 yılında Couture tasarımcısı olarak kariyerine başladı. Türkiye'de 2010 yılında yılın en iyi genç tasarımcısı odulu almasının ardından, aynı yıl New York'ta düzenlenen Face Of Fashion yarışmasında, en iyi umut veren genç tasarımcı ödülünü aldı. 2013 yılında memleketi KKTC'nin Polis üniformalarını tasarlayıp kurumsal kimlik logolarını ve amblemlerini hazırladı.

Elidor Miss Turkey 2014 ve 2015'te finalistlerin kostümlerini hazırladı. 2014'de FTV Ödüllerinde YILIN MODA TASARIMCISI ödülünü aldı. 2015 yılından itibaren İstanbul moda haftasında koleksiyonlarını sergiliyor. 

 

Raşit Bağzıbağlı, 2016 yılında Fox TV'de yayınlanan Gardırop Savaşları isimli moda programında jüri koltuğuna oturdu. 2 sezon süren programda 220 bölum boyunca izleyenlere moda tüyoları verdi. Hazır giyim markası RASHID ve Couture'un yanına 2017 yılında gelinlik koleksiyonu da ekledi.

Türkiye'den Tuba Büyüküstün, Tulin Sahin, Demet Kutluay, Berguzar Korel, Fahriye Evcen, Dilan Deniz, Amine Gulse gibi ünlülerle çalışan tasarımcı, Dünya starlarından Paris Hilton, Yolanthe Cabau, Petra Nemcova ve Victoria Secret modeli Doutzen Kroes'u giydirdi.

 

 

TV8 EN ŞIK BENİM FORMATI NASIL?

Ünlü tasarımcı ve modacı Raşit Bağzıbağlı'nın sunuculuğunu ve jüriliğini üstlendiği yarışmada, Türkiye'nin en şık kızları tarzlarını sergileyecek. Raşit Bağzıbağlı'nın Türkiye'den ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen 100'lerce başvuru arasından seçeceği yarışmacılar, haftanın 5 günü boyunca şıklık savaşı verecekler.

Kendileri için özel olarak hazırlanan mağazada zamana karşı yarışacak olan yarışmacılar, kısıtlı sürede en şık kombini yapmaya çalışacaklar. Alışveriş sonunda oluşturulan konseptleri Raşit Bağzıbağlı yorumlayarak yarışmacıları puanlayacak.

Raşit Bağzıbağlı'nın puan verirken ince eleyip sık dokuyacağı ve yorumlarıyla gündem yaratacağı "En Şık Benim"de her ayın birinci olan yarışmacısı 50 bin lira değerindeki büyük ödülün de sahibi olacak.

 

 

Yorumlar