Rasim Kaan Aytoğu kimdir, TGRT ve İhlas Holding ile ilişkisi nedir?

Rasim Kaan Aytoğu kimdir, TGRT ve İhlas Holding ile ilişkisi nedir, iddia edildiği gibi İhlas Holding CEO'su mudur yoksa şirketlerinden birinde çalışıyor mu?

Google Haberlere Abone ol

Rasim Kaan Aytoğu kimdir, TGRT ve İhlas Holding ile ilişkisi nedir, iddia edildiği gibi İhlas Holding CEO'su mudur yoksa şirketlerinden birinde çalışıyor mu soruları son günlerde sosyal medyada merakla cevap arıyor. 

Sosyal medyada dolaşan bazı iddiaların muhatabı olarak gösterilen Rasim Kaan Aytoğu kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, TGRT Haber veya İhlas Holding ile ilişkisi nedir?

Rasim Kaan Aytoğu kimdir, TGRT ve İhlas Holding ile ilişkisi nedir?
Rasim Kaan Aytoğu kimdir, TGRT ve İhlas Holding ile ilişkisi nedir?

 

İşte detaylar: Rasim Kaan Aytoğu 1961 yılında İzmir Karşıyaka'da doğdu. İzmir Atatürk Lisesi'nden sonra 1982 yılında ABD'de University of Illinois Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu. Aynı zamanda Endüstri Yüksek Mühendisliği'nden şeref listesinde başarı ile mezun oldu. 1988'de Başbakanlık tarafından Harvard Universitesi ABD İşletme Yönetimi Programına gönderildi. 1989 yılında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından Birleşik Krallık Kamu İdaresi Enstitüsü'ne gönderildi ve Kamu Yönetimi Uluslararası Finansman Programı'nı bitirdi. 1994 yılında Pacific Western Universitesi'nde finans doktorasını tamamladı.

ÇALIŞTIĞI KURUMLAR

T. C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı'nda Planlama Uzmanı, Güneydoğu Anadolu Projesinde (GAP) Direktörlük ve T. C. Gazi Üniversitesinde Fen Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi olarak yer aldı. İstanbul Altın Rafinerisi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı, İstanbul Altın Borsası Kurucu Genel Sekreterliği, T.C. Başbakanlık Başbakan Başmüşavirliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanlığı, İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAS, KÜLTÜR A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Dubai'de Tanmiyat Yatırım Holding Grubu'nda İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding'te Finansman Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nda Yönetim Kurulu Üyesi, Kiler Holding Şirketler Grubu'nda Finansman Grup Başkanlığı yapmıştır.

Avukat Esin Aytoğu ile evlidir ve Çağatay Oğuzhan Aytoğu adında bir oğlu vardır.

TGRT VEYA İHLAS HOLDİNG İLE İLİŞKİSİ NEDİR?

Rasim Kaan Aytoğu TGRT Haber'in genel müdürü değil, İhlas Holding CEO'su da değil. 

İhlas Holding ile ilişkisi holding bünyesinde bulunan İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi'nin Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış.

14.4.2021'den önce İhlas Holding veya bünyesinde bulunan hiçbir şirketle ilişkisi yok.

Bu tarihten önce ortak olduğu başka bir şirket ve KİLER A.Ş'de yönetimde olmuş.

Rasim Kaan Aytoğu'nun İhlas Holding ile bir ilişkisi olmadığı gibi AK Parti ile bir ilişkisi de yok.

RASİM KAAN AYTOĞU AK PARTİLİ Mİ?

Rasim Kaan Aytoğu'nun AK Parti ile hiçbir ilişkisi yoktur. Bütün vatandaşların yapabildiği gibi AK Parti'den "aday adaylığı" başvurusunda bulunmuş ancak adaylığa kabul edilmemiş. 


 

Yorumlar