Portakal alamadığını söyleyen kadının 4 dairesi olduğu ortaya çıktı

Sokak röportajında "meyve alamıyorum" diyen kadını tanıyan komşuları şoka girdi. Çünkü, "meyve alamıyorum" diyen kadın aslında en az 4 dairesi olan varlıklı bir vatandaşmış.

Google Haberlere Abone ol

Bir sosyal medya kanalının sokak röportajında ekonomik sıkıntı içinde olduğunu söyleyerek “Portakal bile alamıyorum” diyen kadının iki farklı şehirde dört dairesinin olduğu ortaya çıktı. Kadının komşuları kadının varlıklı bir aile olduğunu bildiklerini söyleyerek "Hangi niyetle bunu yaptığına hala hayret ediyoruz" dedi.

Sosyal medyada kanalı Yurttaş TV'nin sokak röportajından yeni bir algı çalışması ve yalan ortaya çıktı. Kanalın mikrofon uzattığı Sevim D. isimli bir kadın, "Yağ alıp patlıcanı kızartamıyoruz. Tezgahın yanından geçerken şöyle bakıyorum 'Allah’ım şunu keşke alabilseydim' diyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Ekonomik sıkıntı içinde olduğunu söyleyen kadının Kastamonu ve İstanbul’da çok sayıda dairesinin olduğu ortaya çıktı. Sevim D.’nin verdiği röportaj, nüfusa memleketi Kastamonu’nun Ağlı ilçesinde komşuları ve ilçedeki yakınları tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Ağlı ilçesinde esnaflık yapan Mehmet Sait Yulu, komşuları Sevim D'nin varlıklı bir aile olduğunu bildiklerini ve verdiği röportajdaki ifadelerinden dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Yulu, "Gördüğünüz üç katlı apartman ve yanındaki garajı bulanan arsa kendilerine ait. İstanbul’da eşi ve kendisinin üzerine 4-5 tane dairelerinin olduğunu, hatta Kastamonu’da bir dairesinin olduğunu biliyorum. Tabi ki ülkemizde pahalılık var. Yok değil, kimse bunu inkar etmiyor. Ama böyle varlıklı bir ailenin markete girip bir şey alamayacak durumda olduğunu söylemesi bizleri gerçekten üzdü" dedi.

Yulu, sözlerini şöyle sürdürdü: Ben çok üzüldüm bu beyanatına. Sevim ablanın bu lafı nasıl söylediği, hangi maksatla bunu yaptığına hala hayret ediyorum. Henüz daha kendisiyle yüz yüze gelmedik. İstanbul’a gittiğinde sanırım kendisiyle bu röportajı yapmışlar. Bir şey alamayacak gibi göstermesi bizleri gerçekten derinden üzdü.

Kadının sahip olduğu gayrimenkullerden sadece birkaçını gösteren komşuları hala çok şaşkın.

 

Yorumlar