Muhalefetin "çatı aday" çilesi bitmiyor, şimdi de Mansur Yavaş

CHP ve İyi Parti liderlerinin Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda bir kez daha görüşecekleri öğrenildi. Mansur Yavaş'ın ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'dan randevu talep ettiği ortaya çıktı. Mansur Yavaş, CHP ve İyi Parti'nin "çatı adayı" olmayı kabul edeceği sinyalini vermişti.

Muhalefetin "çatı aday" çilesi bitmiyor, şimdi de Mansur Yavaş
06 Aralık 2018 Perşembe 22:52

AK Parti karşısında milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir türlü üstünlük sağlayamayan başını CHP'nin çektiği muhalefet partilerinin sık sık başvurduğu "çatı aday" konusu bir kez daha gündemde. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'nin elinde İstanbul ve Ankara için aday arayışlarını sürdüren CHP, İyi Parti ve HDP bir kez daha "çatı aday" arayışına başladı. HDP'nin gayri resmi bir şekilde desteklediği ittifakın Ankara'da Mansur Yavaş'ı "çatı aday" göstereceği belirtiliyor.

CNN Türk'te yayınlanan 'Gece Görüşü' programında çok önemli bilgiler paylaşıldı. Hürriyet Ankara temsilcisi Hande Fırat, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener görüşeceğini duyurdu. Fırat, Mansur Yavaş'ın da Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep ettiğini aktardı. Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesinin cumartesi günü olacağını belirten Fırat, Mansur Yavaş ile yapılacak görüşmenin tarihinin henüz belli olmadığını, Akşener ile yapılacak göüşmeden daha erken olabileceğini sözlerine ekledi.
Hande Fırat şu bilgileri paylaştı:

"Elimdeki son dakika bilgilerini söyleyeyim. Hem İYİ Parti hem de CHP bu işbirliğinin bu hafta başına kadar netleşeceğini ifade ediyor. Kılıçdaroğlu yarın Kıbrıs'ta olacak. Pazartesi günü Bütçe'de konuşacak, Pazar günü Bütçe'ye çalışacak. Cumartesi günü Akşener ile Kılıçdaroğlu'nun biraraya gelmesi bekleniyor. Özellikle CHP'li üst düzey isimlerden aldığımız bilgileye göre bu görüşme cumartesi günü yapılacak. Meral Akşener CHP Genel Merkezi'ne gideceği yönünde bir bilgi var. 

Diğer taraftan sadece Akşener değil, en merak edilen isimlerden birisi Mansur Yavaş da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep etti.O görüşme de Meral Akşener görüşmesinden önce yapılacak gibi görünüyor. Bu durumda, hali hazırda Kılıçdaroğlu'nun kafasında ve önündeki isim Mansur Yavaş. Birtakım çalışmalar, anketler de yapılmış durumda. Mansur Yavaş olmazsa, başka isimler o zaman gündeme gelecek."

Mansur Yavaş ile iletişim kurduğunu söyleyen gazeteci Gürkan Hacır, Yavaş'ın şu ifadeleri söylediğini aktardı: Benim bugünkü açıklamam net. Anketi yaptırıp bir an önce sonuca gitmek gerekiyor. Yoksa yıpranma devam edecek, partiler ve aday yönünden.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×