Bahçeli'den sert tepki: CHP kendine çeki düzen vermeli, OHAL devam etmeli

MHP Genel Başkanı Bahçeli, parti genel merkezindeki partileşme töreni sırasında CHP'ye yüklendi. Bahçeli, CHP'nin kendine bir an önce çeki düzen vermesi gerektiğini belirterek OHAL'in de devam etmesi gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu'na bir kez daha 15 Temmuz'da yaşananlar hatırlatan Bahçeli, "15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı Türkiye’de parlamento kalacak mıydı, Türkiye Cumhuriyeti devleti ne hale düşecekti, adaletin A’sından kim bahsedecekti, hangi adalet uygulanacaktı? O zaman böyle bir adalet için yürümenin hedefi neresi olacaktı? Maltepe mi, Ankara Başkentimiz mi olacaktı? Bunları hep beraber dikkate almak lazımdır” dedi.

Bahçeli'den sert tepki: CHP kendine çeki düzen vermeli, OHAL devam etmeli
26 Haziran 2017 Pazartesi 15:31

Sonhaberler | Haber Merkezi 

CHP tarafından Ankara'dan İstanbul'a doğru başlatılan 'Adalet Yürüyüşü'ne MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert tepkiler gelmeye devam ediyor. Bir kez daha CHP'ye "kendine çeki düzen vermelidir" diyen Bahçeli, 15 Temmuz'un başarılı olması halinde Türkiye'de neler yaşanabileceğini hatırlattı. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partililerle bayramlaşma töreninde OHAL’in devam etmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, CHP Genel Başkanı tarafından başlatılan “Adalet Yürüyüşü” ile ilgili ise, “CHP, kalan süre içerisinde kendisine çeki düzen vermelidir. Sözlü sazlı adalet arayışıyla Türkiye’nin Ankara’dan İstanbul’a geçiş güzergahında gösteri yapmaya gerek yoktur” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, MHP Genel Merkezinde gerçekleşen bayramlaşma töreninde konuştu. 15 Temmuz darbe teşebbüsünün bütün yan tesirleri başta olmak üzere etkisini ortadan kaldırabilmek için Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasına geçildiğini kaydeden Bahçeli, OHAL uygulamasının devam etmese gerektiğine dikkat çekti. OHAL kapsamına dahil edilmiş olan unsurlar üzerinde kararlılıkla durulması gerektiğini vurguladı. Bahçeli, “OHAL’i demokrasiye karşıt, özgürlüğe karşıt gibi algılayarak tamamen ortadan kalkmasını isteyenler, 15 Temmuz’un tesir alanı üzerinde tarafkir olanlardır. Onun için herkes haddini bilmeli, ne düşünüyorsa onu açıkça söylemelidir. OHAL’i bahane ederek 15 Temmuz vahşiliğine örtülü olarak sahip çıkmamalıdır. 15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı Türkiye’de parlamento kalacak mıydı, Türkiye Cumhuriyeti devleti ne hale düşecekti, adaletin A’sından kim bahsedecekti, hangi adalet uygulanacaktı? O zaman böyle bir adalet için yürümenin hedefi neresi olacaktı? Maltepe mi, Ankara Başkentimiz mi olacaktı? Bunları hep beraber dikkate almak lazımdır” diye konuştu.

"TÜRKİYE'Yİ KAOSA SÜRÜKLEMEYE KİMSENİN HAKKI YOKTUR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Ankara’dan İstanbul’a başlatılan “Adalet Yürüyüşü” ile ilgili “Türkiye’yi kaosa, cepheleşmeye, karanlığa sürüklemeye ve siyasi şov yapmaya kimsenin hakkı yoktur” diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“CHP, kalan süre içerisinde kendisine çeki düzen vermelidir. Sözlü sazlı adalet arayışıyla Türkiye’nin Ankara’dan İstanbul’a geçiş güzergahında gösteri yapmaya gerek yoktur. Bu anlayış içerisinde MHP hassasiyetini korumaktadır. Önce ülkem ve milletim, sonra partim anlayışıyla doğruları söylemekte, gerekli uyarıları yapmaktadır. Uyarılara dikkat çekmek istemiyorlarsa kendilerinin bileceği iştir. Fakat kaos, kargaşa, kriz, kumpas bunlara yaramayacaktır. Önümüzdeki günlerde Türk milletinin istikrarı, huzuru, demokrasisi ve normalleşme sürecini dikkate alan çalışmalara yürüyecekleri yerde Meclise gelmek suretiyle katkı sağlamaları tavsiyemiz olur.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×