AK Parti: Lüks arabalara binmeyin

Yerel Seçim öncesi AK Parti, Belediye başkanları ve yerel yöneticilere lüks araçlar uyarısında bulundu. AK Parti, yeni dönemde tasarrufun büyük önem taşıdığı, her alanda tasarruf yapılması gerektiğini belirterek belediyelerin her konuda daha dikkatli olması gerektiği mesajını verdi

AK Parti: Lüks arabalara binmeyin
14 Eylül 2018 Cuma 09:52

AK Parti, yerel seçimler öncesi tasarruf uyarısında bulundu. Nuray Babacan'ın Hürriyet'te yer alan haberine göre, AK Parti, belediye başkanları ve yerel yöneticilerin kullandıkları lüks araçlarını değiştirme ve havuza devretme kampanyası başlattı.

Yeni dönemde tasarrufun büyük önem taşıdığı, her alanda tasarruf yapılması gerektiğini ifade eden parti kurmayları, belediyelerin her konuda daha dikkatli olması gerektiği mesajını verdi. Belediye başkanları, lüks araç kullanımının yanı sıra, seçmene değmeyen projeler konusunda da uyarıldı ve belediye kaynaklarını boşa harcamamaları istendi.

SEÇİM HAZIRLIĞI

Edinilen bilgiye göre, son iki MYK toplantısında yerel seçim çalışmalarını değerlendiren parti yönetimi, belediye başkanlarının kamuoyunda sıkıntı yaratan uygulamalarıyla ilgili de seçim öncesinde önlem almayı kararlaştırdı. Lüks makam aracı kullanımının yerelde yarattığı sorun da gündeme geldi. Bunun üzerine yerel yönetim başkanlığı, bu süreçte oluşacak algının ortadan kaldırılması için belediye başkanlarını uyardı.

AK Parti Yerel Seçim Başkanı Mehmet Özhaseki, “İlçe belediye başkanlarının ilçelerinde eskortla dolaşmasına ve yerel yöneticilerin lüks makam aracı kullanmasına izin vermeyeceğiz. Marka ismi vererek yasak getireceğiz” açıklaması yaptı. Bu açıklamanın ardından, bazı belediye başkan ve başkan yardımcıları araçlarını değiştirmeye ve havuza devretmeye başladılar. Bu yaklaşım, muhalefet tarafından ‘seçim manevrası’ olarak nitelendirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×