ABD'nin arabuluculuğu artık bitmiştir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son dakika açıklama yaparak "ABD bundan sonra istese de arabuluculuk yapamaz. ABD'nin arabuluculuğu artık bitmiştir" dedi.

ABD'nin arabuluculuğu artık bitmiştir
14 Mayıs 2018 Pazartesi 21:51

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail askerlerinin Kudüs'te gerçekleştirdiği katlimaı sert dille eleştirdi. ABD'nin bundan sonra istese de arabuluculuk yapamayacağını söyleyen Çavuşoğlu, "ABD'nin arabuluculuğu artık bitmiştir" dedi. 

Bakan Çavuşoğlu açıklamasında, "Maalesef şehit sayısı 52'ye çıktı. Bir taraftan müzikli eğlenceli açılış, diğer yanda katliam. İkisi de aynı yerde yaşanıyor. Amerika'nın bir dayatması. Tüm dünyanın karşı çıkamsına rağman ABD'nin bu dayatması ciddi bir durum yarattı. Yaralanan insan sayısı 2 bin civarında. Acımadan gerçek mermilerle ateş açıyorlar. Bir devlet terörü var, bir katliam var. Sadece devlet olarak bir tavrı değil, milletimizin tavrı net ve ortak bir tavır. İsrail'deki insanlar da görüyor bunu. Filistin'deki kardeşlerimizin gösterisi barışçı. Barışçı gösteri yapanlara bile tahammülleri yok. Buna duyarsız kalamayız. Dünya sussa da biz susmayacağız dedik." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
selim - 6 ay önce
filistin toprqaklarına bad el koyacak birde arabulucumu olacak o ancak köpeklerin arabulucusu olur