PKK: CHP, İstanbul, Mersin ve Adana'yı HDP sayesinde aldığını unuttu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ülke içinde, Irak'ta ve Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonlarda ağır kayıplar veren terör örgütü köşeye sıkıştı. TBMM gündemine gelen tezkereye CHP'nin 'evet' oyu vermesini eleştiren terör örgütü elebaşı Sabri Ok, "HP İstanbul, Mersin, Adana gibi yerleri HDP sayesinde kazandığını çok çabuk unuttu" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu tarafından terör örgütünün bölgeden temizlenmesi için düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'nda, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG ağır darbe aldı. Örgüt sadece 9 günde, işgal ettikleri 2 bin 200 kilometrekareyi kayberken ve 702 elemanı etkisiz hale getirildi.

'ABD SÖZÜNDE DURMADI'

Büyük hezimetin ardından konuşan PKK elebaşı Sabri Ok, Barış Pınarı Harekatı karşısında duramadıklarını itiraf etti. ABD'nin sözünde durmadığını söyleyen Ok, "Güvenli bölge oluşturulacaktı. Ancak bundan bir anda geri adım attılar. Hava sahasını Türk devletine kapatabilirlerdi. Eğer öyle olmuş olsaydı durum daha değişik olacaktı" dedi.

'CHP VERİLEN DESTEĞİ ÇABUK UNUTTU'

Elebaşı Ok, TBMM'de görüşülen tezkere oylamasına 'evet' oyu veren CHP grubunu eleştirdi. Ok, "Herkes tutumunda kararlı olmalı. Güç birliği yapılmalı. Ancak CHP bu savaş karşı durmadı. CHP İstanbul, Mersin, Adana gibi yerleri HDP sayesinde kazandığını çok çabuk unuttu" dedi.

İÇİMİZ YANA YANA "EVET" DİYECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen tezkere oylamasıyla ilgili ilginç bir açıklamada bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, Mehmetçik'e sınır ötesinde terör örgütü PYD'yle mücadele kapısını aralayan oylama için “Tezkereye içimiz yana yana evet diyeceğiz” demişti.

Yorumlar