Peros Deterjan Kimin sahibi kimdir?

Peros deterjan nerede ne zaman ve kim tarafından kurulduğu, kimin ve sahibi kimdir gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Google Haberlere Abone ol

Peros deterjan adı yabancı gibi görünse de aslında Anadolu'nun bağrından çıkmış bir temizlik markasıdır. Son dönemlerde televizyon ekranlarında reklamları dönmeye başladıktan sonra, "Peros Deterjan kimin, sahibi kimdir?" gibi sorular da sıkça sorulmaya başladı. İşte Peros kimin sorusunun cevabı: 

Peros 2005 yılında Adana'da kuruldu. Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde Beyaz Kağıt firması tarafından kurulan Peros, toz deterjan üretimiyle piyasaya girdi. Makine ve elde yıkama için temizlik ürünü üreten Peros kısa sürede Türkiye'nin tanınan deterjan markaları arasında yerini aldı. Daha sonra sıvı deterjana da el atan Peros, hassas çamaşırlar için yumuşatıcı, makinelerin sağlığı için kireç önleyici, bulaşıklar için sıvı deteryan ve çamaşır suyu ve benzeri birçok ürünü üretmeye başladı.

Peros markası daha sonra Genel Amaçlı Temizleyiciler, Sıvı Sabun, Oda Spreyi gibi Kozmetik ürünler de üretmeye başladı. 

Aynı zamanda hammede üretimi de gerçekleştiren Beyaz Kağıt firmasının kurulduğu alanda yüzlerce insan istihdam edilmiş durumda. 

Peros'un Adana'daki fabrikalarında günlük yaklaşık bin 500 ton deterjan üretimi yapılmaktadır. Peros fabrikası aynı zamanda Sülfonasyon Tesisi ile deterjan ana hammaddesi olan “Labsa” üretimini kendi bünyesinde yapabilen entegre bir üretim tesisi olma özelliği de taşımaktadır. 

Fabrikada 550’nin üzerinde yetenekli, uzman ve kalifiye personel çalışmaktadır.

Peros, Kalite Yönetim Sertifikaları ile “Tüm Tüketicilere Tavsiye Etme” ve “Altın Marka ”ödüllerini alan bir markadır.

Fabrikada üretilen ürünlerin ana yani kaptan markası Peros olsa da Asperox, Sev gibi alt markalar da yine ürünlerini buradan tüketciye ulaştırıyor. 

Adana'daki Peros fabrikalarında temizlik ve deterjan ürünleri dışında çocuk bakımı ve bezi ürünleri de bulunuyor. 

Peros Deterjan Kimin sahibi kimdir?
Peros markasının bağlı olduğu firmanın logosu

 

Yaklaşık 50 dönümlük bir alan üzerinde kurulu “Halk Hijyenik Ürünler” adı altında ayrıca bir üretim tesisi bulunuyor. Bu tesiste Çocuk Bezi ve Hijyenik Ped sektörün ihtiyaçlarını karşılıyor.

Peros ve Beyaz Kağıt, yurt içi pazarının yanında aynı şekilde yurt dışı pazarında önemli rol oynamaktadır. Ünlü marka, Ortadoğu, Afrika, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler ile birlikte yaklaşık 75 ülkeye ihracat yapıyor ve ülke ekonomiye değer katıyor.

Peros Deterjan Kimin sahibi kimdir?
Peros'un Adana'daki fabrikası yani üretim tesisleri

 

Peros'u Türkiye'ye kazandıran Beyaz Kağıt , hem ulusal hem de uluslararası pazarda, kaliteli ve çevre dostu ürünleri ile dünya standartlarını yakalayarak istikrarlı büyüme ivmesi yakalamış ve bu doğrultuda hizmet vermeyi sürdürüyor. 

Beyaz Kağıt'ın sahibi yani Peros'un sahibi resmi adı "Beyaz Kağıt ve Hijyenik ürünler Temizlik İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi"dir.

105 milyon liralık sermayeli görünen şirketin sahibi yani yönetim kurulu başkanı olarak Zühtü Doğrul görünüyor.

Şirketin yönetim kurulunda üye olarak da Ahmet Doğrul, Fatih Doğrul ve Süleyman Doğrul isminde aynı soyadını taşıyan simler bulunuyor.

Yorumlar

ÖZKAN AYVAZ BİZ KULLANIYORUZ KAÇ YILDIR ÇOK MEMNUNUZ.AMA PARFÜMLÜSÜ KOKULUSU OLSA DAHA İYİ OLMAZMI