Paramount Hotel Kimin? Sahibi kimdir?

Paramount Hotel kimin, sahibi kimdir, bu hotel neden son günlerde gündemde, sebebi nedir? İşte Bodrum'un en ünlü otellerinden biri olan Paramount Hotel hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Paramount Hotel kimin, Paramount Hotel'in sahibi kimdir, hotel kim tarafından işletiliyor, ne zaman ve kim tarafından kuruldu? Neden son günlerde gündemde. Hotelin adı en son suç çetesi lideri Sedat Peker tarafından yayınlanan son videoda gündeme gelmişti.

Paramount Hotel kimin
Paramount Hotel

 

Videoda, Paramount Hotel'in sahibi olduğu belirtilen Sezgin Baran Korkmaz'ın oteli nasıl kaybettiği, daha öncesinde otelde hangi ünlü isimleri ve yargı mensuplarını misafir ettiği gibisinden ifadeler yer alıyordu. Peki, Paramount Hotel kimin? Sahibi kimdir?

Paramount Hotel ilk olarak Atilla Uras tarafından inşa edildi. Sonrasında ise dünya ünclü Paramount Pictures isimli film şirketine kiralandı. Kiralama işlemleri ise 2017 yılında dünyaca ünlü aktris Nicole Kitban'ın da katılımıyla gerçekleşti. Otel daha sonra turizm işletmecisi ve yatırımcısı 40 yaşındaki Turan Avcı satın aldığı belirtildi.

Aynı zamanda Torba’da 5 yıldızlı, delüks, 1400 yataklı Vogue Otel’in mülk sahibi ve işletmecisi Turan Avcı, geçen perşembe günü gerçekleştirilen resmi satışta 80 milyon dolara tesisi satın aldı.

Turistik tesis Bodrum merkeze yaklaşık 10 dakika ve Milas Bodrum Havalimanı’na ise 20 dakika uzaklıkta. 80 deluxe ve suit oda, 54 villa tipi ev ile birlikte açık ve kapalı havuzları bulunuyor.

İçinde hamamı ve saunası olan özel villalar ile 110 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş tesiste çeşitli restoranlar, barlar, 12 odalı bir SPA, mağazalar ve villalara tahsis edilmiş yüzme havuzları yer alıyor. Konaklayanlar Ege kıyısında dinlenmenin yanı sıra paraşüt ile yelken, rüzgar sörfü, su kayağı, balıkçılık, yelken ve dalış gibi faaliyetlerden de faydalanabiliyor.

PEKER İSİM VERİP TEHDİT ETTİ

Sedat Peker, dokuzuncu videosunda şunları söylemişti: Paramount Otel var. Sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Bu adamın otelinde kimler var. Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esad Toplu, o kadar rahatlar ki sıfır X5 ile işe gidiyor. Tayyip abi niye alamıyor bunu. Onu da anlatacağım.

Veysi Ateş, tatil ekibinde. Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahil olacak, bunlar tatil ekibi. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, şimdi de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.

Sedat Peker, daha sonra Twitter hesabından da "Gönlünüz rahat olsun, sahte fatura yayınlayamazlar. Çünkü o tarihteki Baran’ın şirketi kapalı, yeni şirket devam ediyor. Tüm bilgiler elimde. Orada kalan tüm bürokratları, gazetecileri, hepsini yayınlayacağım. Baran yanlış yapma!" diye yazdı. 

PARAMOUNT HOTEL TATİL FİYATLARI NASIL

Peki, Paramount Hotel'de tatil fiyatları nasıl? Resort Be Premium'da bu yılın aynı tarihlerinde, 25 Temmuz-2 Ağustos aralığında rezervasyon yapılmak istendiğinde, en düşük oda fiyatı gecelik 3 bin 734 lira görünüyor.

Bu odanın 8 gecesinin ücreti 29 bin 872 TL yapıyor.

Otelin Grand Villa diye adlandırılan en lüks odasının geceliği ise 106 bin 223 TL görünüyor. Sekiz günlük tatil 849 bin 784 TL'ye mal oluyor.

ATİLLA URAS KİMDİR?

Peki, Paramount Hotel'i ilk inşa eden Atilla Uras kimdir? İşte Atilla Uras biyografisi:

Atilla Uras, 1937 yılında İstanbul Kadıköy'de doğmuştur.

Atilla Uras Robert Koleji'den mezun olmuştur. Ardından eğitimine Amerika'da devam etmiş; Boston şehrinde, Babson Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

İki yıl askerlik hizmetinden sonra Sovyetler Birliği ile ticari faaliyetlere başlamıştır.

36 yıllık çalışma süresi içinde ihracat, ithalat ve mümesillik yapmıştır.

Sovyetler Birliği dağılınca ticari faaliyetlerini turizm alanında sürdürmüştür.

Atilla URAS 2006 yılında Türk gençlerinin eğitimine ve ülkemizin kalkınmasına katkı amacıyla okulumuzu inşa ettirmiştir.

2013 yılında okulumuzun yeniden tamir, tadilat ve tefrişini yaptırarak katkılarını devam ettiren Sayın Atilla URAS Beyefendi 26 Haziran 2018 tarihinde aramızdan ayrılmıştır.

BOTİR RAHİMOV OTELE ÇÖKTÜ İDDİASI

Paramount Hotel'in gerçek sahibi veya resmiyetteki sahibi konusunda hala bir karmaşa söz konusudur. Çünkü Atilla Uras, yani oteli ilk inşa eden iş adamının kızı Yasemin Uras, otellerinin asıl sahibinin Özbek asıllı Botir Rahimov isimli bir kişi olduğunu, çünkü oteli ilk olarak ona sattıklarını söylüyor. Daha doğrusu, Rahimov'un otele türlü ayak oyunlarıyla çöktüğünü ileri sürüyor. Sonrasında ise otelen Sezgin Baran Korkmaz'ın satın aldığını belirtiyor. 

 

Yorumlar