Paramount Hotel Kimin? Paramount Hotelin sahibi kimdir? Nerelidir?

Paramount Hotel Kimin? Paramount Hotel'in sahibi kimdir?, bu hotel neden son günlerde gündemde, sebebi nedir? İşte Bodrum'un en ünlü otellerinden biri olan Paramount Hotel hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Paramount Hotel kimin, Paramount Hotel'in sahibi kimdir, hotel kim tarafından işletiliyor, ne zaman ve kim tarafından kuruldu? Neden son günlerde gündemde. Hotelin adı en son suç çetesi lideri Sedat Peker tarafından yayınlanan son videoda gündeme gelmişti.

Videoda, Paramount Hotel'in sahibi olduğu belirtilen Sezgin Baran Korkmaz'ın oteli nasıl kaybettiği, daha öncesinde otelde hangi ünlü isimleri ve yargı mensuplarını misafir ettiği gibisinden ifadeler yer alıyordu. Peki, Paramount Hotel kimin? Paramount Hotel'in Sahibi kimdir?

Paramount Hotel Kimin? Paramount Hotelin sahibi kimdir? Nerelidir?
Paramount Hotel'de hem villa tarzı hem de otel tarzı odalar bulunur

 

Paramount Hotel ilk olarak Atilla Uras tarafından inşa edildi. Sonrasında ise dünya ünclü Paramount Pictures isimli film şirketine kiralandı. Kiralama işlemleri ise 2017 yılında dünyaca ünlü aktris Nicole Kitban'ın da katılımıyla gerçekleşti. Otel daha sonra turizm işletmecisi ve yatırımcısı 40 yaşındaki Turan Avcı satın aldığı belirtildi.

Paramount Hotel Kimin? Paramount Hotelin sahibi kimdir? Nerelidir?
Paramount Hotel'in kimin olduğu konusu günlerdir tartışılan konular arasında yer alıyor.

 

Aynı zamanda Torba’da 5 yıldızlı, delüks, 1400 yataklı Vogue Otel’in mülk sahibi ve işletmecisi Turan Avcı, geçen perşembe günü gerçekleştirilen resmi satışta 80 milyon dolara tesisi satın aldı.

Turistik tesis Bodrum merkeze yaklaşık 10 dakika ve Milas Bodrum Havalimanı’na ise 20 dakika uzaklıkta. 80 deluxe ve suit oda, 54 villa tipi ev ile birlikte açık ve kapalı havuzları bulunuyor.

Paramount Hotel kimin?
Paramount Hotel villa konsepti

 

İçinde hamamı ve saunası olan özel villalar ile 110 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş tesiste çeşitli restoranlar, barlar, 12 odalı bir SPA, mağazalar ve villalara tahsis edilmiş yüzme havuzları yer alıyor. Konaklayanlar Ege kıyısında dinlenmenin yanı sıra paraşüt ile yelken, rüzgar sörfü, su kayağı, balıkçılık, yelken ve dalış gibi faaliyetlerden de faydalanabiliyor.

PEKER İSİM VERİP TEHDİT ETTİ

Sedat Peker, dokuzuncu videosunda şunları söylemişti: Paramount Otel var. Sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Bu adamın otelinde kimler var. Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esad Toplu, o kadar rahatlar ki sıfır X5 ile işe gidiyor. Tayyip abi niye alamıyor bunu. Onu da anlatacağım.

Veysi Ateş, tatil ekibinde. Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahil olacak, bunlar tatil ekibi. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, şimdi de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.

Sedat Peker, daha sonra Twitter hesabından da "Gönlünüz rahat olsun, sahte fatura yayınlayamazlar. Çünkü o tarihteki Baran’ın şirketi kapalı, yeni şirket devam ediyor. Tüm bilgiler elimde. Orada kalan tüm bürokratları, gazetecileri, hepsini yayınlayacağım. Baran yanlış yapma!" diye yazdı. 

PARAMOUNT HOTEL TATİL FİYATLARI NASIL

Peki, Paramount Hotel'de tatil fiyatları nasıl? Resort Be Premium'da bu yılın aynı tarihlerinde, 25 Temmuz-2 Ağustos aralığında rezervasyon yapılmak istendiğinde, en düşük oda fiyatı gecelik 3 bin 734 lira görünüyor.

Bu odanın 8 gecesinin ücreti 29 bin 872 TL yapıyor.

Otelin Grand Villa diye adlandırılan en lüks odasının geceliği ise 106 bin 223 TL görünüyor. Sekiz günlük tatil 849 bin 784 TL'ye mal oluyor.

ATİLLA URAS KİMDİR?

Peki, Paramount Hotel'i ilk inşa eden Atilla Uras kimdir? İşte Atilla Uras biyografisi:

Atilla Uras, 1937 yılında İstanbul Kadıköy'de doğmuştur.

Atilla Uras Robert Koleji'den mezun olmuştur. Ardından eğitimine Amerika'da devam etmiş; Boston şehrinde, Babson Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

İki yıl askerlik hizmetinden sonra Sovyetler Birliği ile ticari faaliyetlere başlamıştır.

36 yıllık çalışma süresi içinde ihracat, ithalat ve mümesillik yapmıştır.

Paramount Hotel Kimin? Paramount Hotelin sahibi kimdir? Nerelidir?
Paramount Hotel

 

Sovyetler Birliği dağılınca ticari faaliyetlerini turizm alanında sürdürmüştür.

Atilla URAS 2006 yılında Türk gençlerinin eğitimine ve ülkemizin kalkınmasına katkı amacıyla okulumuzu inşa ettirmiştir.

2013 yılında okulumuzun yeniden tamir, tadilat ve tefrişini yaptırarak katkılarını devam ettiren Sayın Atilla URAS Beyefendi 26 Haziran 2018 tarihinde aramızdan ayrılmıştır.

BOTİR RAHİMOV OTELE ÇÖKTÜ İDDİASI

Paramount Hotel'in gerçek sahibi veya resmiyetteki sahibi konusunda hala bir karmaşa söz konusudur. Çünkü Atilla Uras, yani oteli ilk inşa eden iş adamının kızı Yasemin Uras, otellerinin asıl sahibinin Özbek asıllı Botir Rahimov isimli bir kişi olduğunu, çünkü oteli ilk olarak ona sattıklarını söylüyor. Daha doğrusu, Rahimov'un otele türlü ayak oyunlarıyla çöktüğünü ileri sürüyor. Sonrasında ise otelen Sezgin Baran Korkmaz'ın satın aldığını belirtiyor. 

PARAMOUNT HOTEL'İN SAHİBİ BİLMECESİ

Paramount Hotel'in ilk sahibinin veya son sahibinin kim olduğu konusunda hala bir muamma söz konusudur. Ancak kaçarak yurt dışında firari hale düşen Sezgin Baran Korkmaz'ın şu anda ya da daha önce bu otelle en azından resmi olarak bir bağı görünmüyor. 

Hotelin resmi sahibinin ise genel olarak Cihan Ekşioğlu olduğu ileri sürülüyor. Ancak bu konuda da tam bir netlik söz konusu değildir. 

Peki, "devletin tankıyla otele girdiği" iddia edilen Cihan Ekşioğlu kimdir?

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde doğan Cihan Ekşioğlu, EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Cihan Ekşioğlu, İstanbul Yapı, CEMD Defence, CEMD Technology, ICE Defence Savunma Teknolojileri ve Martebd INC şirketlerinin de sahibi.

Cihan Ekşioğlu
Paramount Hotel'in son sahibi olduğu ileri sürülen Cihan Ekşioğlu

 

Cihan Ekşioğlu aynı zamanda da Dünya Engelliler Vakfı Başkanlığını yürütüyor.

Cihan Ekşioğlu Katerina Ekşioğlu ile evli ve 2 çocuk sahibi.

Ekba Holding ise; savunma sanayiden teknolojiye, turizmden inşaat sektörüne kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor.

Ekşioğlu'nun ise geçmiş yıllarda Euronewsport'a verdiği bir röportaj dikkat çekiyor. Ekşioğlu, 12-13 devletle iş yaptıklarını söylemiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için, "İstekleri çok önemlidir" demişti. Ekşioğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde savunma sanayi de önemli bir hareket başlatıldı. Uçak, tank, gemi gibi birçok alanda milli projeler geliştiriyoruz. Ekba Holding olarak bizde insansız hava aracı üretiyoruz. Tamamen kendimiz üretiyoruz. İnsansız ve silahlı ile silahsız drone üretiyoruz. Bunları kendi yatırımlarımızla yapıyoruz. Fakat bu konudaki gelişim için Sayın Cumhurbaşkanımızın istekleri ve firmalara olan destekleri çok önemlidir" diye belirtmişti.

Ekşioğlu, yine aynı röportajında kentsel dönüşümü de üstlendiklerinden bahsederek, "Bodrum’daki projemizi bitirdik. Satışlarımızı tamamladık. Şu onda Torba’da bir proje geliştiriyoruz. İstanbul’da kentsel dönüşüm alanında çalışmalara yöneldik. Kâğıthane veya Fikirtepe bölgelerinde çalışmalara başladık" demişti.

"SEVDİĞİM BİR YERİ DAHA KOLAY PAZARLAYABİLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM"

Paramount Hotel kimin, sahibi kimdir sorularının bir diğer muhatabı olan Ekşioğlu'nun 2015 yılındaki röportajı da dikkat çekiyor. Türkiye üzerinden NATO üyesi ülkelere ürettiklerini pazarladıklarını söyleyen Ekşioğlu, "Bodrum'u neden seçtiği" sorusuna ise şu yanıtı veriyor:

"İnşaat olarak Bodrum Güllük yarım adasında biri biten biri de bitmek üzere olan iki tane projemiz var. Gümüşlük’te de yeni bir projeye başladık. İstanbul Bağdat Caddesi’nde de Selen Residence diye bir projeye başlıyoruz. Beyaz Rusya’da ve Rusya’da da taahhüt işlerimiz var. Dubai’deki savunma sanayi şirketimizde de Zeplin –yakın yer uydusu- adını verdiğimiz bir balon üretimi yapıyoruz. Aynı zamanda da insansız hava aracı üretiyor, Arap ülkelerine ve Türkiye üzerinden NATO üye ülkelerine pazarlıyoruz.

Bence Bodrum Türkiye’nin incisi. Güllük de orada çok gelişen, sakin ve güzel bir tatil kasabası. Tatil yapmak isteyenler için çok ideal bir yer. Sevdiğim bir yeri daha kolay pazarlayabileceğimi ve daha kazançlı olabileceğini düşündüm."

"DEVLET DÜZENİNE KARŞI FAALİYETİNİZ YOKSA DİNLENSENİZ DE SIKINTI YOK"

Ekşioğlu'nun Klass Magazin'e verdiği bir röportaj da dikkat çekiyor. Söz konusu röportajda, sosyal medya kullanımına değinen Ekşioğlu, sosyal medyaya dair tartışma yaratacak ifadeler kullanıyor. Sosyal medya ve Whatsapp yazışmalarının çözümlenebildiğini söyleyen Ekşioğlu, "Devlet durup dururken vatandaşın Whatsapp’ında ne yazıyor diye onu takip etmez ki. Ailevi ya da özel yatak odası ilişkilerini takip etmez" derken, "Devlet düzenine, kamu düzenine karşı bir faaliyetiniz yoksa, dinlenseniz de bir sıkıntı yok sonuç olarak" ifadelerini kullanıyor.

EN SON ORTAYA ÇIKAN DETAY

Paramount Hotel kimin, sahibi kimdir sorusunun cevabıyla ilgili olarak en son Gazete Duvar isimli sitede ortaya atılan detaya göre; Sezgin Baran Korkmaz, Bodrum’da Ufuk Turizm’de olan toprak kullanım hakkını 7 Ocak 2020'de Unico Sigorta'ya devretmiş. Unico'nun sahibi ise Singapurlu bir şirkettir.

Ancak işin aslı öyle değil; Singapurlu şirket zaten otelin oteli Mansimov'dan satın alan ortaklardan biriydi. Baran Korkmaz'ın hangi aşamada otelin sahibi olduğu ise hiçbir zaman bilinmedi.


 

Yorumlar