Otogaza zam mı geldi, LPG'ye zam geldi mi?

Otogaza zam mı geldi sorusu sürücüler tarafından merakla soruluyor, evet LPG fiyatlarına bu akşamdan itibaren geçerli olmak üzere zam geldi.

Google Haberlere Abone ol

Otogaza zam mı geldi, Akaryakıtta gelen zamlara bir yenisi daha ekleniyor. LPG otogaz fiyatlarına yarından itibaren zam yapılacağı bilgisine ulaşıldı. LPG fiyatlarına 71 kuruşluk zammın pompa fiyatına yansıması bekleniyor

Akaryakıt ürünlerinden LPG'ye yarın geceden itibaren geçerli olmak üzere zam yapılacağı bildirildi.

İki gündür akaryakıtta benzin fiyatları ve motorin fiyatlarına gelen zamlarla hareketlilik gözlenen akaryakıt sektöründen bir zam haberi daha geldi.

Akaryakıt sektörü kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, LPG’ye yarından itibaren geçerli olmak üzere 71 kuruş zam yapılması kararı alındı.

İlginizi çekebilir: LPG otogaz fiyatları zam yolunda! İşte güncel LPG otogaz fiyatları

Sözcü’de yer alan habere göre; LPG fiyatlarına gelecek 71 kuruşluk zammı pompa satış fiyatlarına da yansıyacak. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) iki gündür üst üste yaptığı yazılı açıklamada benzin fiyatları ile motorin fiyatlarına zam geldiğini duyurmuştu. Benzine 29 kuruş zam yapılırken motorin fiyatına da 43 kuruş zam yapılmıştı.

Bu zam Eşel Mobil Sistemi uygulaması gereği ÖTV’den karşılandığı için akaryakıt pompa satış fiyatlarına yansımamıştı.


 

Yorumlar