Osmaniye Valisi Suriyeli Türkmenleri ziyaret etti

Osmaniye Valisi Coşkun, Cevdetiye beldesindeki konaklama tesisinde kalan Suriyeli Türkmenleri ziyaret etti

Google Haberlere Abone ol

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Cevdetiye beldesindeki konaklama tesisinde kalan Suriyeli Türkmenleri ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Coşkun, tesis salonunda düzenlenen etkinlikte, Kurban Bayramı arifesinde, Suriyeli Türkmen misafirlerle bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Dünyada akan kanın durmasını, barış ve kardeşliğin hakim olmasını temenni eden Coşkun, şöyle konuştu:

“İnşallah, hep beraber kurban bayramını idrak edeceğiz. Bu vesile ile sizlerle sohbet etmek ve bayramınızı kutlamak istedim. Önümüzdeki günlerde inşallah Suriye’deki savaş biter ve sizlerde kendi vatanınıza dönersiniz. Ruhunda barış, mayasında kardeşlik ve dayanışma olan, tarih boyunca her zaman acı, ızdırap çeken, mazlumların yanında yer almış bir milletin evlatları olarak gönül limanımıza sığınmış değerli misafirlerimizin Kurban Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum. Bu bayramın başta Suriye’de olmak üzere dünyanın dört bir yanında zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin akan kanlarının dinmesine vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.”

AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal da Türkmenlerin bayramını kutladı ve bayramın birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının daha da güçlenmesine vesile olması diledi.

Konaklama Tesisi Müdürü Ramazan Traş da 14 bin 850 sığınmacıyı misafir ettiklerini, bu rakamın bayram arifesi dolayısıyla ziyaretçilerden dolayı 16 bin olduğunu aktardı.

Vali Coşkun, konuşmalardan sonra Suriyeli Türkmenlerin sorunlarını dinledi.

Yorumlar