OPPO, Huawei'yi geçerek en çok satan cep telefonu oldu

Dünya akıllı cep telefonu pazarında Çinlilerin rekabeti sürüyor. Rakipsiz olarak devam eden Çinliler, ilk iki sırayı almış durumda.

Google Haberlere Abone ol
En çok satan cep telefonu markası değişti

Akıllı telefon markalarının kıyasıya rekabeti devam ediyor. En büyük üretim yerleri Çin olan en çok satan telefonların Türkiye'de de fabrikalar açarak pazara daha çok ürün sokmaya başladığı biliniyordu. Bu rekabet en çok satanlar listesini de güncellemiş durumda.

Dünyanın en büyük pazarı Çin'de akıllı telefon üreticisi Oppo, Huawei ve Xiaomi'yi geride bırakarak en çok satan telefon markası oldu. Oppo, Türkiye'de test üretimine başladığını duyurmuştu.

Dünyanın en fazla nüfusa sahip ülkesi aynı zamanda büyük bir pazar.

Son yıllarda Çin'de pazar payını ele geçiren şirketler dünya genelinde de önemli işlere imza atıyor.

Türkiye'de de çok satan telefon markası Huawei, Çin'de akıllı telefon pazarının lideri konumunda bulunuyordu.

NTV'nin Counterpoint Research'ın verilerine dayandırdığı haberine göre; akıllı telefon üreticisi Oppo, Ocak ayında satışlarını yüzde 33 artırarak Çin'deki akıllı telefon pazarının yüzde 21'ine hakim oldu. Huawei ve Vivo yüzde 20'de kaldı. Xiaomi ve Apple yüzde 16'yla ilk beşe girdi.

Türkiye'de de üretime başlayan Oppo'nun Reno 5 modelinin satışları şirketin ilk sıraya yerleşmesine neden oldu.

Veriler sadece ocak ayına ait ancak Conterpoint'in tahminlerine göre Huawei'nin satışlarındaki yavaşlama 2021 süresince devam edecek.

 

Yorumlar