Onur İste kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Onur İste kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, mesleği nedir? DSP Genel Başkan Yardımcısı İste son günlerde biyografisi merak edilen isimler arasında yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol

Onur İste kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir, hangi partilidir, neden gündeme geldi? 

DSP Genel Başkan Yardımcısı Onur İste, son günlerde bazı televizyon kanallarında yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken isimlerden biridir. Peki, Onur İste kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Onur İste kimdir, nerelidir, kaç yaşında?
Onur İste kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

 

Avukat Onur İste dört gözle beklenen adlar ortasında içeriyor. Gündeme dair yorumlarıyla dikkat çeken Onur İste merak mevzusu oldu. Vatandaşlar, Onur İste hakkında detayları araştırıyor. Pekala Onur İste kimdir, kaç yaşlarında nereli? Onur İste yaşamı ve biyografisi! ayrıntılar haberimizde.

İstanbul Barosu üyesidir. Kurucu ortağı olduğu Avukatlık Ofisinde avukatlık faaliyetini sürdürmektedir.Daha evvel, 2010 yılına kadar, tecim hukuku başta olmak suretiyle çeşitli alanlarda etkinlik göstermekte olan bir hukuk ofisinde çalışmıştır. Bu müddet içinde bilhassa tecim, firmalar, iş ve ceza hukuku kollarında olmak suretiyle çeşitli hukuk kısımlarında avukatlık ve müşavirlik hizmeti vermiştir. İstanbul Tecim Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Marmara Üniversitesi bünyesinde “Koruma Önlemleri Sebebiyle Tazminat” bahisli teziyle yüksek lisans derecesi almıştır.

Marmara Üniversitesi bünyesinde sürdürdüğü doktora emek vermesi, “Ana para Piyasası Hukukunda Manipülasyon Suçları” mevzusu ile tez yazım basamağındadır.

2008 senesinde South Texas College of Law’da ( Houston – ABD) fikri iyelik, uzlaşma ve Anayasa hukuku (bilhassa Amerikan Anayasası ek 1. Hususu – tabir özgürlüğü bağlamında) alanlarında burslu olarak “Juris Doctor” eğitim görmüştür. Bu süreç içinde almış olduğu eğitim sonucunda, Amerikanın Teksas eyaletinde Arabulucu olarak misyon yapabilme yetkisini kazanmıştır.

2014 yılından beri, Avukatlık mesleğinin yanı sıra, hususi hukuk uyuşmazlıklarında Arabulucu olarak hizmet vermekte olup, bu doğrultuda “Arabulucu” unvanına haizdir.

Değişik mesleksel sertifika programlarına iştirak etmiştir. Başta İstanbul Barosu olmak suretiyle çeşitli sivil cemiyet örgütlerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Onur İste Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak vazife yapmaktadır.


 

Yorumlar