Ömer Döngeloğlu'nun son vaazı

İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu'nun vefatı ülkenin bir çok kesiminde derin bir üzüntü doğurdu. Ömer Döngeloğlu'nun yaptığı son vaaz ise paylaşım rekorları kırdı. İşte Ömer Döngeloğlu'nun son videosu

Ömer Döngeloğlu'nun koronavirüsten hayatını kaybetmesi toplumun bir çok kesiminde büyül bir üzüntüye sebep oldu. Döngeloğlu Hocanın son yaptığı sohbet ise internette paylaşım rekorları kırdı. Döngeloğlu'nun dijital ortamda ettiği duaya milyonlarca kişi amin dedi. 

BU SENE RAMAZAN APIR BİR İMTİHAN OLACAK

Döngeloğlu'nun bu sene Ramazan-ı Şerif bize ağır bir imtihan oalcak sözleri geniş bir yankı uyandırdı. 

Ömer Döngeloğlu Hocanın son sohbetinde kullandığı ifadeler şu şekilde oldu:

Bizim için bu sene ağır imtihan olacak. Teravihlerimizi evlerimizde hiç değilse cemaat yaparak Allah'ım kılmayı, peygamberimizi de sevindirmeyi, Allah'ım seni de razı etmeyi bu Ramazan'da ve bayrama da gerçek bayramla çıkmayı ümmeti Muhammed'e, insanlığa nasip et yarabbi. Dualarımızın kabulü için, bütün geçmişlerimizin, atalarımızın ve ecdadımızın, din ve devlet büyüklerimizin, ahirete göçmüşlerimizin ruhu için, milletimizin, vatanımızın, devletimizin, insanlığın birliği, güç ve kuvveti, kardeşliği ve selameti için, hayırların fethi için, Allah rızası için el-fatiha.