Okullar tekrar kapanır mı?

Okullar tekrar kapanır mı, okullar kapanacak mı yoksa aynı şekilde devam mı edecek sorusu meraklı öğrenciler tarafından sorulan bu soruların cevaplarını Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşamki kabine toplantısında açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Okullar tekrar kapanır mı Okullar kapanacak mı veya okullarla ilgili yeni bir karar alındı mı sorusu meraklı öğrenciler ile velileri tarafından dillendiriliyor. Konuyla ilgili merakları gideren açıklama dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası yapılan konuşmada yer aldı.

Bilindiği gibi hala risk haritasına göre bazı illerde okullar tam kapalıyken bazı illerde kısmen bazı illerde de okullar tam kapasiteyle çalışıyor. 

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde ise okullar şu anda yarım kapasiteyle ve kısmi olarak açık durumda. Peki, bu illerde okullar kapanacak mı? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre; mevcut durumu korunacak. 

Yani açık olan okullar açık kalmaya ve kapalı olan okullarda kapalı olmaya devam edecek.

Yani okulların kapanmasına yönelik herhangi yeni bir karar alınmadı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün akşam yaptığı açıklama şöyle: 

"Yeni normalleşme tedbirlerini sizlerle paylaşırken, şehirlerimizin, tedbirlere uyma derecelerine göre gelecekte hangi sınıfta yer alacaklarına kendilerinin karar vereceklerini de söylemiştik. Tedbirlere özellikle uyulmasıyla ilgili denetimleri daha sıkı şekilde yürüterek, süreci yakından takip edeceğiz. Tüm verileri göz önüne alarak, bugünkü toplantımızda, şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri takip etme kararı aldık."

KARS'TA OKULLARA BİR GÜN ARA VERİLDİ

Öte yandan, Kars'ta yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulu nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelindeki tüm eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca kamu kurumlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayıldığı kaydedildi.

 CANLI YAYINDA DERS ANLATIYORDU

 

Yorumlar

beden müzik dersleri neden okulda yapılmıyor acaba