Oktay Kaynarca saçı peruk mu? Oktay Kaynarca saç mı ektirdi protez mi peruk mu takıyor?

Oktay Kaynarca saç mı ektirdi, saçına ne yaptırdı, ektirmeden önceki hali, nerede, kim yaptı, protez mi? Oktay Kaynarca saçı ile dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Ünlü oyuncunun yeni saçı hayranları tarafından "saç mı ektirdi" sorularını sormaya neden oldu.

Google Haberlere Abone ol
Oktay Kaynarca saçı peruk mu? Oktay Kaynarca saç?

Oktay Kaynarca saç mı ektirdi, saçına ne yaptırdı, ektirmeden önceki hali, nerede, kim yaptı, protez mi, kendi orijinal saç mı sorusu son günlerde hayranları tarafından sıklıkla dile getiriliyor. "Ben Bu Cihana Sığmazam" dizisiyle uzun aradan sonra yeniden ekranlara çıkan Kaynarca'nın saçlarını görenler şaşırıyor. En büyük şöhreti yakaladığı "Kurtlar Vadisi"ndeki "Çakır" karakterinin başında saç yoktu. Ancak ilerleyen yıllarda gür saçlı bir Kaynarca karşımıza çıkmaya başladı. Saçlarındaki bu değişim haliyle, Oktay Kaynarca saç mı ektirdi, saçına ne yaptırdı, ektirmeden önceki hali, nerede, kim yaptı, protez mi, sorularını sordurmaya başladı. 

OKTAY KAYNARCA'NIN MERAK EDİLEN SAÇLARI

Türkiye'de "Kurtlar Vadisi"nin "Çakır"ı olarak nam salan Oktay Kaynarca'nın ilk popüler olduğu dönemde saçlarının özellikle de ön kısımlarının hayli seyrek olduğu biliniyor. Ta ki "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde "Hızır Reis" oynayana kadar. Oktay Kaynarca'nın saçları "Eşkıya" dizisiyle birlikte bir anda gürleşmeye başladı. Haliyle hayranları da merak etmeye başladı. Kaynarca saçlarına ne yaptı, saçları orijinal mi protez mi?

Kaynarca son olarak "Ben Bu Cihana Sığmazam" dizisiyle yeniden ekranlara dönerken saçlarındaki gürlük de hayli dikkat çekmeye başladı. 

Oktay Kaynarca'nın Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki Hızır Reis karakterini canlandırdığı diziden takip edenler saç ektirdiğini görecekler. Özellikle de Kurtlar Vadisi'ndeki Çakır rolünü hatırlayanlar daha iyi bilirler, Kaynarca'nın saçları şimdikinden çok daha seyrekti.

Oktay Kaynarca saçına ne yaptı, orijinal mi, protez saç mı ektirdi?
Oktay Kaynarca - Cezayir Türk

 

Kaynarca'nın saçları son günlerde bariz bir şekilde değişti. Yani gürleşti ve uzadı. Tabii doğal olarak bu durumu görenler ister istemez "Oktay Kaynarca saç mı ektirdi" dedirtiyor. 

Oktay Kaynarca, bu konuda kendi de bir açıklama yaptı. Ancak açıklamasında saç ekimi yaptırıp yaptırmadığından söz etmiyor; sadece protez saç olduğunu ileri sürenlere cevap veriyordu. 

ELEKTRİK FABRİKASINDAN ÜNLÜLER DÜNYASINA

Oktay Kaynarca Malatyalı bir baba ile Elazığlı bir annenin oğlu olarak 1965 yılında Malatya'da dünyaya geldi. Annesi ve babası Almanya'da çalıştığı için İstanbul'da yaşayan anneannesinin yanında büyüdü. Üsküdar Lisesi'nde başladığı ortaöğrenimini Hopa Lisesi'nde tamamladı. Fiat fabrikasında elektrikçi olarak çalıştı. Bu sırada konservatuvar sınavlarına hazırlandı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girerek Tiyatro Ana Bilim Dalı'nda oyunculuk eğitimi aldı. 1991 yılında mezun oldu.

Öğrencilik yıllarında sahne, dizi ve sinema oyunculuğu deneyimleri oldu. Sahneye ilk kez Ege Tiyatrosu'nda Turgut Özakman'ın Duvarların Ötesinde adlı oyununda çıktı. 1989 yılında konservatuvar öğrencisi iken TRT 1'de yayınlanmaya başlayan Gençler adlı dizide rol aldı. 1990 yılında Yavuz Turgul'un yönettiği Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, 1991'de Tomris Giritlioğlu’nun yönettiği Suyun Öte Yanı adlı sinema filmlerinde rol alarak sinema oyunculuğuna başladı.

Mezun olduktan sonra Tiyatro Stüdyosu’nda Kan Kardeşleri adlı müzikalde (1991) ve Derin Bir Soluk Al (1993) adlı oyunda rol aldı. Derin Bir Soluk Al oyunundaki rolü ile Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

1990'lı yılların başında televizyon programlarında, reklamlarda ve müzik kliplerinde yer aldı. Sinema kariyerine Yavuz Özkan'ın yönettiği Yengeç Sepeti, ve Bir Kadının Anatomisi, Deli Yürek: Bumerang Cehennemi adlı filmlerde rol alarak devam etti. Yengeç Sepeti'ndeki rolü ile 31. Altın Portakal Film Festivali'nde, Bumerang Cehennemi'ndeki rolü ile 39. Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'ne değer görüldü.

2000 yılında Yarın Geç Olmayacak adlı televizyon filminin yapımcılığın Meral Okay ile birlikte üstlendi. 2001-2002 yılları arasında TRT 1'de yayınlanan Yeditepe İstanbul adlı dizide Ferhan karakterini canlandırdı ve dizideki rol arkadaşı Özgü Namal ile ilişkisi ile gündeme geldi.

Esir Şehrin İnsanları adlı mini dizide Üsteğmen Mehmet Ali karakterini canlandırdı.

2003 yılında yayına giren Osman Sınav'ın yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği Kurtlar Vadisi adlı dizide Süleyman Çakır karakteri ile tanındı. Süleyman Çakır adlı kurgu karakterin ölümünde geniş bir izleyici kitlesi tarafından yası tutulmuş, gıyabında cenaze namazı kılınıp, ölüm yıldönümlerinin anılarak bir fenomen haline gelmiştir.

Kurtlar Vadisi'nin son bulmasından sonra bir süre dizi oyunculuğuna ara verdi ve bu dönemde Beynelmilel adlı sinema filminde binbaşı rolünü, İnternet üzerinden geliştirilen Sıfır Dediğimde adlı filmde Oğuz karakterini canlandırdı.

Kuzey Rüzgârı (2007-2008), Adanalı (2008-2010), Sakarya Fırat (2011) ve Ustura Kemal (2012) dizilerinde üstlendiği rollerle dizi oyunculuğuna devam etti.

Reklamcı Melek Angun ile 2012'de evlendi;[5] çiftin evliliği ertesi yıl boşanma ile son buldu.

Kaynarca, 2014 yılında Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu'nun sahnelediği Guguk Kuşu adlı romandan uyarlanan tiyatro oyununda rol aldı.

2015-2021 arasında atv'de yayımlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı suç ve dram dizisinde canlandırdığı Hızır Çakırbeyli rolü ile ödüller aldı. 2019 yılında Kiğılı adındaki klasik giyim markasının reklam yüzü oldu. Ölümden Öte Köy Yok adlı bir şiir albümü vardır.

Kaynarca, saçlarının protez olmadığını ispatlarcasına şu hareketleri yapmıştı:

 

 

Yorumlar