Öğretmen cinayetinde çete izi

Kocaeli'de Müdür Yardımcısı Mahir Çoğaç'ın öldürülmesinde kan davalı oldukları ortaya çıkan Bayğaralar çetesinin izi çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Öğretmen cinayetinde çete izi

Kocaeli'de müdür yardımcısı Mahir Çoğaç'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturma sürüyor. Adliyeye sevk edilen 11 kişiden 8'i tutuklanırken, olayla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Polisin yaptığı çalışmada, cinayetin Adana'da "Bayğaralar Çetesi" olarak bilinen çete ile bağlantılı olduğu iddia edildi.

KARDEŞİNİN 2020'DEKİ CİNAYETİ İLE BAĞLANTISI

Mahir Çoğaç'ın kardeşi Emin Çoğaç'ın, 2020'de Bedirhan Bayğara'nın öldürülmesi olayının şüphelilerinden biri olduğu ve firari olduğu belirlendi. Bu cinayetin ardından uzun yıllardır husumetli olan Çoğaç ve Bayğara aileleri arasında zaman zaman silahlı çatışmaların yaşandığı öğrenildi. Bedirhan Bayğara'nın öldürülmesinin ardından "Bayğaralar Çetesi" tarafından Emin Çoğaç'ın ağabeyi Mahir Çoğaç'ın ölüm emrinin verildiği öne sürüldü.

ÇETE ÜYELERİNİN TAKİBİ VE CİNAYET

Ölüm emri sonrası Kocaeli'nin Çayırova ilçesine gelen çete üyesi D.G. (17) ve B.Y. (20), Mahir Çoğaç'ı takibe aldı. Tetikçi olan D.G., evinin önündeki caddede otomobiline binen Mahir Çoğaç'ı başına tabancayla bir el ateş ederek öldürdü. Bu sırada B.Y.'nin de caddenin karşısında gözcülük yaptığı öne sürüldü.

Cinayetin tetikçisi D.G. ve olay anında gözcülük yaptığı iddia edilen B.Y., aynı gün Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından İstanbul'da yapılan operasyonla yakalandı. Örgütün elebaşı, kırmızı bültenle aranan ve mayıs ayında Yunanistan'da yakalanan Ramazan Bayğara'nın, Mahir Çoğaç'ın ölüm emrini veren isimlerden biri olduğu da iddia edildi.

SAVCILIK İTİRAZ EDECEK

D.G. ve B.Y.'nin aralarında olduğu 8 şüpheli tutuklanırken, 3 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı. Savcılığın 3 şüphelinin adli kontrolle serbest bırakılmasına itiraz edeceği belirtilirken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

18 YIL ÖNCE EŞİYLE KOCAELİ'YE TAŞINMIŞTI

Öte yandan Mahir Çoğaç'ın, Bayğara ve Çoğaç aileleri arasında uzun yıllardır süren husumet nedeniyle 18 yıl önce eşiyle Adana'dan Kocaeli'ye taşındığı, burada kendine yeni bir hayat kurduğu öğrenildi. Çoğaç'ın 2006 yılından bu yana Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nde görev yaptığı belirtildi. Ayrıca dosya kapsamında yapılan araştırmada Çoğaç'ın zaman zaman tehdit aldığı da bildirildi.

Yorumlar