O görüntüler ile ilgili açıklama geldi

Koruma altında bulunan Salda Gölü'nde iş makinlerinin çalışma görüntüleri sosyal medyada yankı uyandırmıştı. TOKİ söz konusu görüntüler ile ilgili açıklamada bulundu. TOKİ tarafından yapılan açıklamada, sorumluların görevden alındığı ve böyle görüntülerin bir daha yaşanmayacağı bildirildi.

O görüntüler ile ilgili açıklama geldi - Sayfa 1

"Türkiye'nin Maldivleri" olarak anılan Salda Gölü'ndeki iş makineleri görüntüleri sosyal medyada büyük tepki aldı. Sosyal medya platformu Twitter'da Salda Gölü'yle alakalı 30 bine yakın paylaşım yapıldı.

O görüntüler ile ilgili açıklama geldi - Sayfa 2

Bu kapsamda jandarma ekipleri harekete geçti. Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri söz konusu alanın drone ile havadan görüntüsünü çekti. Ayrıca alandaki kumdan numune alınarak analiz yapıldı.

O görüntüler ile ilgili açıklama geldi - Sayfa 3

Ortaya atılan iddialara ilişkin ilk açıklama ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) geldi.

O görüntüler ile ilgili açıklama geldi - Sayfa 4

TOKİ'den yapılan açıklamada, "Salda Gölü ile ilgili olarak sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşımlar yapılmaktadır. Paylaşımda yer alan görüntüler yüklenici firmanın şantiye alanı ve otopark bölümünde arazi düzenleme görüntüleri olup, koruma amaçlı oluşturulan yaklaşım mesafesinin dışında küçük bir alandır" denildi.