Nurgül Akdoğan kimdir, Köylü Kızı nerelidir?

Nurgül Akdoğan kimdir, nerelidir, nerede yaşıyor, ne iş yapıyor, neden gündeme geliyor, asıl mesleği nedir soruları son günlerde sosyal medyayı takip edenler tarafından merakla soruluyor. İşte Köylü Kızı Nurgül Akdoğan hakkında bilgiler:

Google Haberlere Abone ol

Nurgül Akdoğan kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, nerede yaşıyor, mesleği nedir, neden köyde yaşıyor soruları son günlerin popüler soruları oldu. Genç kızın köy hayatını sevdiren köy yaşantısı onu Köylü Kızı Nurgül olarak tanınmasına vesile oldu. Peki, Nurgül Akdoğan yani Köylü Kızı Nurgül kimdir?

Nurgül Akdoğan kimdir, Köylü Kızı nerelidir?
Köylü Kızı Nurgül Akdoğan

 

Nurgül Akdoğan 2000 yılında Bolu'nun Fırınlık köyünde dünyaya geldi.

21 yaşında olan Köylü Kızı Nurgül Akdoğan hala bu köyde yaşıyor. 

Nurgül Akdoğan köy yaşantısını kayda aldığı videolarıyla sosyal medyada giderek ünlü bir fenomen haline gidiyor.

Nurgül Akdoğan kimdir, Köylü Kızı nerelidir?
Nurgül Akdoğan, köy hayatını sosyal medya üzerinden paylaşıyor.

 

Özellikle de salgın döneminde şehir hayatından nefret etmeye başlayan, köy yaşantısını özleyenler, eski hayatına özlem duyanların izlediğinde bir an önce köye dönmek istediği Köylü Kızı Nurgül Akdoğan, köye dönüşü özendiriyor.

Takipçi sayısı yüz bine dayanan Akdoğan, hem çiftçilikten hem sosyal medyadan gelir elde ediyor

Bolu merkeze bağlı Fırınlık köyünde yaşayan Nurgül Akdoğan, 1 yıl önce köy hayatını videolarla kayda alıp paylaşmaya karar verdi.

Nurgül Akdoğan kimdir, Köylü Kızı nerelidir?
Köy hayatının her aşamasını paylaşan Akdoğan, bu şekilde çok sayıda takipçi topladı.

 

Babasının desteğiyle kamera alan Akdoğan, gün içinde yaptıklarını video ile kaydedip sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Akdoğan'ın paylaştığı videoları kısa sürede ilgi görmeye başlarken, takipçisi sayısı da 100 bine dayandı. 'Köylü Kızı Nurgül' olarak tanınan genç kızın köy yaşantısını kayda aldığı videoları yüz binlerce kez izlenip binlerce beğeni alıyor.

Genç girişimci ve tarım hayvancılık konusunda devletin verdiği hibe ve destek programlarından faydalanarak hayvancılığa başlayan Akdoğan, ailesiyle 100 büyükbaş, 400 küçükbaş hayvanın bakımını yapıyor.

Nurgül Akdoğan kimdir, Köylü Kızı nerelidir?
Köylü Kızı Nurgül'ün şu anda 100 bin civarında İnstagram takipçisi var.

 

Ayrıca sosyal medyadan da gelir elde eden Akdoğan, "1 yıldır YouTube'da içerik üretiyorum. Hayvancılık, tarım ve köy hayatını anlatan videolar çekiyorum. Köy hayatını videolarla güzelleştirip insanlarla paylaşmak istedim. Paylaşınca da güzel dönüşümler oldu. Güzel ilgi görüyor. Birçok insan videolarımı izleyip köye dönüş yaptığını söyledi. Çok güzel geri dönüşler aldım. Benim videolarımla huzur bulduklarını söylüyorlar" dedi.

Nurgül Akdoğan kimdir, Köylü Kızı nerelidir?
Akdoğan'ın takipçi sayısı giderek artıyor.

 

Yorumlar