Nijerya'da 30 Ağustos kutlaması gerçekleşti

Nijerya'da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Türkiye'nin Abuja Büyükelçiliğince düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Google Haberlere Abone ol
Nijerya'da 30 Ağustos kutlaması gerçekleşti

Türkiye'nin Abuja Büyükelçisi Hidayet Bayraktar ve Askeri Ataşe Albay Hakan Karabulut'un ev sahipliğinde büyükelçilikte düzenlenen resepsiyona, büyükelçiler, yabancı misyon temsilcileri, diplomatlar ve Nijeryalı davetliler katıldı.

Türk ve Nijerya milli marşlarının okunduğu programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı aktarıldı.

Büyükelçi Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgesel ve uluslararası barış ve güvenliği destekleme çabalarını sürdürmeye kararlı olduğunu belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrıca eğitim ve işbirliği programlarıyla çeşitli ülkelerin güvenlik ihtiyaçlarına ve askeri gelişimlerine katkıda bulunduğunu kaydeden Bayraktar, "Türkiye, müttefikleri ve ortaklarıyla birlikte terörizmin farklı şekil ve tezahürleriyle mücadelesini sürdürüyor. Bu vesileyle, Türkiye'nin Nijerya'nın terörle mücadelesine tam destek verdiğini de ifade etmek isterim." dedi.

Bayraktar, son on yıllarda pek çok sorunu çözmüş bir ülke olarak Nijerya'nın tüm zorlukların üstesinden gelmek için yeterli iradeye ve deneyime sahip olduğunu ifade etti.

Yorumlar