Nihat Özdemir: "Maalesef eve dönüyoruz"

- TFF Başkan Vekili Özdemir: "Uzun yıllar sonra katıldığımız Avrupa Şampiyonası'nda bir üst tura çıkarak, mücadelemize devam etmek istedik. Bunu yapamadığımız için üzüntülüyüz" - "Üzüntümüz var ama mücadele etmekten kaçınmayız. Mücadelemiz devam edecek. İyi bir genç takım kurduk. İnşallah bu genç takımın verimini alacağız, ümitliyiz" - "(Emre Mor hakkında) Allah nazardan saklasın. Çok yetenekli ve iyi bir futbolcu"

Google Haberlere Abone ol
Nihat Özdemir: "Maalesef eve dönüyoruz"


BANDOL (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Nihat Özdemir, A Milli Takım'ın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan (EURO 2016) elenmesi nedeniyle üzüntülü olduklarını söyledi.

Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ay-yıldızlı ekibin şampiyonaya istediği gibi başlayamadığını belirterek, "Hırvatistan ve İspanya maçlarında Türk Milli Takımı kendisine yakışan futbolu ve mücadeleyi gösteremedi. Grubun son karşılaşmasında performansının çok üzerinde mücadele ortaya koyan milli takım, bize gerekli olan 2-0'lık galibiyetle ayrıldı. Bundan dolayı başta Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim olmak üzere tüm takımı kutluyorum." diye konuştu.

Gruptan çıkmalarının diğer takımların alacağı skorlara bağlı olduğunu hatırlatan Özdemir, "Tabii iş bizim elimizde değildi. Diğer takımların alacağı galibiyetlere veya averaja göre son 16'ya kalabilirdik fakat bizden sonra oynanan maçlardan bize yarayacak sonuçlar çıkmadı. Hem Macaristan-Portekiz hem de İtalya-İrlanda maçlarında bize uygun netice olmadı. Maalesef eve dönüyoruz. Uzun yıllar sonra katıldığımız Avrupa Şampiyonası'nda bir üst tura çıkarak, mücadelemize devam etmek istedik. Bunu yapamadığımız için üzüntülüyüz." ifadelerini kullandı.


- "Buraya gitmek de bir başarıydı"


Nihat Özdemir, büyük şampiyonalara katılmanın da başarı olduğunu aktararak, ara vermeden 2018 Dünya Kupası'nın hazırlıklarına başlayacaklarını kaydetti.

İyi ve genç bir takım kurulduğunu ve ümitli olduklarını dile getiren TFF Başkan Vekili Özdemir, "Buraya gitmek de bir başarıydı. Hiçbir şey olmamış gibi 2018 Dünya Kupası'nın hazırlıklarına başlamamız gerekecek. Eylül ayında maçlar başlıyor. İlk maçımızda deplasmanda Hırvatistan ile karşılaşacağız. Sanki EURO 2016'nın devamı gibi oluyor. Üzüntümüz var ama mücadele etmekten kaçınmayız. Mücadelemiz devam edecek. İyi bir genç takım kurduk. İnşallah bu genç takımın verimini alacağız, ümitliyiz." şeklinde görüş belirtti.

Özdemir, A Milli Takım Kaptanı Arda Turan'a İspanya maçında Türk taraftarlarca yapılan ıslıklı protesto hakkında, "Talihsiz bir tepki oldu. Çok kötü bir şey yaşandı." diye konuştu.

Gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Emre Mor'u da değerlendiren Özdemir, "Allah nazardan saklasın. Çok yetenekli ve iyi bir futbolcu. Mücadelesi üst seviyede, çok hareketli, topa çok hakim. İnşallah bozulmaz da Türk futbolunu Avrupa'da diğer ağabeyleri gibi başarıyla temsil eder." açıklamasında bulundu.

TFF Başkan Vekili Nihat Özdemir, turnuvalarda atılanlar kadar yenilen her golün de değeri olduğunu vurgulayarak, "Bırakın atmayı, yediğiniz her gol turnuvada ilerlemenize etkide bulunuyor. İspanya'ya 3-0 değil de daha az farklı yenilseydik ortaya farklı bir hesap çıkacaktı. Yenilen her bir gol netice olarak grupta bulunduğunuz yeri veya çıkıp çıkamayacağınızı etkiliyor. Onun için çok dikkatli olmak lazım. Turnuva oynamak çok başka bir özellik. İnşallah biz de bunu iyi yapacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar