Bir ay önce saldırıya uğrayan Nevşehir Belediye Başkanı Arı istifa etti

Nevşehir Belediyesi'nin AK Partili Belediye Başkanı Rasim Arı, görevinden istifa etti. Arı, bir ay önce silahlı saldırıya uğramıştı.

Google Haberlere Abone ol

AK Parti'nin en başarılı belediyelerinden biri olduğu belirtilen Nevşehir'de belediye başkanı istifa etti. Peki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı neden istifa etti? İstifa eden başkan 11 Aralık 2020 tarihinde silahlı saldırıya uğramıştı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sağlık gerekçesiyle görevinden istifa ettiğini duyurdu. Arı "18 aydır rahat yatak yüzü görmedim. Artık sağlığım kaldırmıyor. Görevimden istifa ediyorum. Cumhurbaşkanımızın emrinde ve izindeyim" ifadelerini kullandı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sağlık gerekçesiyle görevinden istifa ettiğini duyurdu. Arı "18 aydır rahat yatak yüzü görmedim. Artık sağlığım kaldırmıyor. Görevimden istifa ediyorum. Cumhurbaşkanımızın emrinde ve izindeyim. Sakın ola ki bu sağlık sorunlarını başka bir mecraya çekip algı yapılmasın. Tedaviye çok sık gidip gelmem gerekiyor. Ölene kadar AK Partiliyim'' ifadelerini kullandı.

SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın içinde bulunduğu makam aracı 11 Aralık 2020 tarihinde kimliği belirsiz kişilerce av tüfeği ile saldırı gerçekleştirildi. Başkan Arı, saldırıdan yara almadan kurtulmuştu.

Rasim Arı'nın içinde bulunduğu makam aracına, dün akşam saatlerinde Aksaray merkez ilçeye bağlı Gençosman köyü yakınlarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce av tüfeği ile ateş edildi. Silahtan çıkan saçmalar, Arı'nın aracına isabet etti. Başkan Arı, saldırıdan yara almadan kurtuldu. 

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, saldırının ardından makam odasında çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden "İşimizin başındayız, elhamdülillah" notuyla paylaşmıştı.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Belediye Başkanı Rasim Arı’ya karşı yapılan silahlı saldırıyı kınayarak, "Seçildiği günden beri gönül belediyeciliğini benimseyen ve Nevşehir’i dünyada marka şehir haline getirmek için çabalayan kıymetli başkanıma ağabeyime yapılan bu saldırı Nevşehir halkının iradesine ve demokrasisine yapılmıştır. Bu menfur saldırıyı düzenleyenleri şiddetle kınıyor, haince saldırıyı düzenleyenlerin bir an evvel bulunup adalete teslim edilmelerini bekliyoruz. Konunun yakın takipçisi olacağız" demişti.

RASİM ARI KİMDİR?

Rasim ARI, 1975 Nevşehir doğumludur. 1989 yılında eğitim görmeye başladığı Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu’nun ardından 1993 – 1996 yılları arasında Pendik İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmüştür.

1996 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimine başlarken 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

2001 yılında Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak siyaset hayatına başlayan Arı, 2007 yılında AK Parti’den Nevşehir Milletvekilliği için Adaylığını koymuştur.

2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Danışmanlığı görevine getirilmiş bürokrasi hayatına sırasıyla Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun Danışmanı olarak devam etmiştir.

2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği’ne görevine atanan Arı, 2015 yılından itibaren atandığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

AK Parti, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Nevşehir Belediye Başkan adayı olarak Rasim Arı'nın aday gösterileceğini açıkladı.

Yorumlar

ali loras allah razı olsun kardeşim....NUROL SAĞOL:))