Nenad Petrak kimdir nerelidir yakalandı mı?

Nenad Petrak, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 9 ülkede faaliyet gösteren uyuşturucu çetesinin lideridir. Petrak, İstanbul'da gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol
Nenad Petrak isimli uyuşturucu baronu yakalandı

Nenad Petrak'ın kim ve nereli olduğu soruları son operasyonla birlikte gündem oldu. Yurt genelinde zehir tacirlerine yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Yapılan operasyonlara ilişkin detayları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından kamuoyuyla paylaşıldıb

NENAD PARLAK KİMDİR?

Nenad Parlak, aslen Hırvatistanlı olan bir uyuşturucu baronudur. Türkiye ile birlikte 9 ayrı ülkede faaliyet gösteriyor. Genel olarak Güney Amerika'dan elde edilen uyuşturucunun Türkiye üzerinden Avrupa'ya sokulması işini yürütüyordu. 'Kartel-2 Operasyonu' ile Üsküdar'da yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: "İstanbul'da düzenlenen 'Kartel-2 Operasyonu' ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından; kırmızı bülten ile aranan, Güney Amerika'dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya dağıtan, Avrupa çapında yapılan 'Adriatica Operasyonu' kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, Uluslararası uyuşturucu 'Karteli' Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak Üsküdar'da yakalandı.

"KARARLIYIZ" MESAJI

Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız. Güney Amerika'dan Avrupa'ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa'da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı NENAD PETRAK, Hırvatistan adli makamlarınca 'Kasten Adam Öldürme' suçundan Interpol tarafından kırmızı bülten ile uluslararası seviyede aranıyordu.

9 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYORDU

Nenad Petrak, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nin (USKOK) raporuna göre dokuz kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri. Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Nenad Petrak'ın Üsküdar'da olduğu tespit edildi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün desteğiyle hemen Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve Uluslararası Zehir Taciri yakalandı.

Operasyonu düzenleyen kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Gözlerinden Öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Uyuşturucu tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecek."

 

Yorumlar