Nazlı Kayı kimin kızı?

Hacı Sabancı'nın yeni kız arkadaşı olduğu belirtilen Nazlı Kayı'nın kim olduğu merak ediliyor. İşte Nazlı Kayı hakkında bilinenler:

Google Haberlere Abone ol

Densa Holding Başkan Yardımcısı Hacı Sabancı'nın kız arkadaşı Nazlı Kayı'nın kim olduğu merak ediliyor.

Hacı Sabancı’nın sevgilisi Nazlı Kayı ile evlilik hazırlıkları yaptığı iddia edildi. İddialara göre, Sabancı geçtiğimiz günlerde sevgilisi Nazlı Kayı’ya teklifte bulunarak ilk ciddi adımı attı.

Haberler ardından Nazlı Kayı’nın hayatına dair bilgiler merak konusu oldu. Peki, Hacı Sabancı'nın sevgilisi Nazlı Kayı kimdir, mesleği ne?

27 yaşında olan Nazlı Kayı, Bursalı bir ailenin kızı. Liseye kadar Bursa'da yaşayan Kayı, Koç Lisesini kazandıktan sonra İstanbul'a yerleşti ve bir daha da Bursa'ya dönmedi.

Londra’daki University Of Westminster'da hukuk bölümünden mezun oldu. Ardından İstanbul Modern'de sanat tarihiyle ilgili dersler almaya başladı.

Hacı Sabancı 6 yıllık sevgilisi manken Özge Ulusoy’dan Nisan’da ayrılmış, Temmuz’da Cem Yılmaz’ın eski eşi Ahu Yağtu ile yakınlaşmıştı. Ağustos’ta Bahçelievler Özel Aile Hastanesi’nin yönetim kurulu başkanı İlkem Öztürk ile kısa süreli flört etmişti.

Nazlı Kayı 1992 İstanbul doğumlu. İlk, orta eğitimini Bursa'da tamamlayan Nazlı Kayı lise eğitimini İstanbul'da Koç Lisesi'nde tamamladı. Ardından da üniversite için Londra'ya gitmiş. İlk yıl Foundation Queen Mary University Of London'da eğitim gören Nazlı Kayı, daha sonra University Of Westminster'da hukuk okudu ve mezun oldu.

Nazlı Kayı’nın bir sanat galerisi açmak ve sanat eğitimleri veren bir merkez işletme hayali olduğu öğrenildi. Nazlı Kayı meslek seçimiyle ilgili verdiği bir röportajda şunları söylemişti:

"Yani hukuku okurken çok sevmiştim ama çalışırken mutlu olmadığımı hissettim ve bir aile dostumuzun bana verdiği 'Mutsuz olduğun hiçbir şeyi yapma, hayat mutsuz olduğun bir işi yapmak için çok kısa' tavsiyesine uydum. Şu an İstanbul Modern'den sanat tarihiyle ilgili dersler alıyorum ve 1700'lerin başından neredeyse günümüze kadar yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum, öğrenecek daha çok şeyim var."

Yorumlar