Mutfak ekipmanları mağazası Restostore Eyüp'te açıldı

- Endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün önde gelen firmalarından Empero ve Bilge İnoks tarafından 6 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen mağazada, otel ve restoran gibi işletmelere yönelik 40 bin çeşit mutfak ürünü sunuluyor - Empero Yönetim Kurulu Başkanı Topuz: - "Restostore konsepti ile işletmecilerin her şeyden önce vakitten tasarruf etmelerini sağlayacağız" - "Bilge İnoks Yönetim Kurulu Başkanı Bilge: - "Üreticiler olarak bu işin mutfağını en iyi biz biliyoruz ve işletmecilere her anlamda destek olacağız"

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün önde gelen firmalarından Empero ve Bilge İnoks, 6 milyon dolarlık yatırımla Eyüp'te Restostore isimli 4 bin metrekarelik bir showroom açtı.

Restostore açıklamasına göre, kendi alanında "Avrupa'nın en büyüğü" olma özelliğini taşıyan mağaza, otel ve restoran gibi işletmelere yönelik 40 bin çeşit mutfak ürününü aynı çatı altında buluşturuyor.

Restostore, Empero ve Bilge İnoks'un üretici güçleri ve uluslararası firmalarla yaptıkları uzun yıllara dayanan iş birlikleri sayesinde, Türkiye'de otel, restoran, kafe ve kompleksler için mutfakla ilgili yerli ve yabancı tüm ürünlerin stoktan anında sağlanabildiği bir tedarikçi olma özelliği taşıyor.

Toplam 6 milyon dolarlık yatırımla Eyüp'te hizmete sunulan mağazada, ihtiyaç duyulan tüm mutfak ekipmanları bir arada bulunabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Empero Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Topuz, "Bir mutfaktaki tüm kalemlerin tek seferde aynı yerden karşılanmasını mümkün kılan Restostore konsepti ile işletmecilerin her şeyden önce vakitten tasarruf etmelerini sağlayacağız. Kendi üretim bandımızdan çıkan yerli ürünlerle ve alanının en kaliteli markalarını uygun fiyatla sunma politikamızla maliyetleri de düşürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Bilge İnoks Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Bilge ise yeni konseptle sektörde hem Türkiye'de hem de yurt dışında mevcut önemli bir açığı kapatacaklarını vurgulayarak, "Üreticiler olarak bu işin mutfağını en iyi biz biliyoruz ve işletmecilere her anlamda destek olacağız. Sektörümüze yönelik yarattığımız bu katma değer sayesinde, ülkemize ve ekonomimize katkımızı daha da artırmış olacağız" değerlendirmelerini yaptı.

Yorumlar