Mustafa Albayrak kimdir?

Çıktığı son televizyon programında CHP'li Barış Yarkadaş ile yaşadığı tartışmayla gündeme gelen Mustafa Albayrak kimdir?

Google Haberlere Abone ol

TV100 kanalında Ahu Özyurt'un sunduğu programda yaptığı konuşmalar ve CHP'li Barış Yarkadaş ile girdiği tartışmadan sonra bir anda gündem olan Mustafa Albayrak kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, nerede yazıyor? İşte Mustafa Albayrak biyografisi:

Mustafa Albayrak TeknikElektrik isimli bir gazetede köşe yazarlığı yapan bir iş adamıdır. 

Albayrak 11 Aralık 1967 yılında İstanbul'un Şişli ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Tunceli'nin Çemişgezek ilçesindedir. 

İlk ve ortaokulu Çeliktepe ilk ve orta okullarında, liseyi ise “Gültepe Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde” (1981 -1984) okudu. 1985 yılında girdiği “İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği” bölümünü ise 1990 yılında bitirdi. 

Biyografinin devamını Mustafa Albayrak'ın kendi kaleminden okuyalım: 

Askerlik görevime 1991 yılının Ağustos ayında, 221’inci dönem asteğmen olarak Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığın da başladım ve 1992 yılının Eylül ayında, Babaeski–Lüleburgaz Kışlasında tamamladım.  

Eğitimimi ve askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra 1992 yılında ticarete atıldım. O günden bu yana elektrik sektöründe sırasıyla perakendecilik, toptancılık, aydınlatma ürünleri üreticiliği, elektronik sayaç üreticiliği ve sektörel yayıncılıkla meşgul oldum. Elektrik sektöründe, üretim dışındaki diğer ticari faaliyetlerime halen devam etmekteyim.   

Türkiye’nin 81 vilayetin’ deki elektrikçilere, ücretsiz 5.000 adet dağıtılan sektörel “Teknik Elektrik Postası” dergisini, ilk günkü heyecanla çıkarmaya devam ediyorum.  2003 yılından bu yana her ay dergimize başyazı ve farklı köşe yazıları yazıyor, aralıksız olarak çıkardığımız dergimizle, adeta sektörümüzün yazılı arşivi olarak milletimize, ülkemize hizmet etme gayretindeyim. 

Yine 2003 yılında kurduğumuz ve dergimizin ulaşamadığı yerlere ulaşmak amacı ile www.teknikelektrik.com sektörel haber portalımız üzerinden sektörel, ekonomi, politika ve jeofizik konularında makaleler yazmakta ve yayınlamaktayım. 

Sektörel basılı ve online yayıncılığın dışında, 2017 yılında online ulusal haber portalı www.muzakerat.com web sitesi girişiminde bulundum. Bu yayın organımızda da “Araştırmacı yazar” kimliğimle başyazarlık yapmakta ve tarih, ekonomi, siyasi, güncel gibi daha birçok çeşitli konularda haftalık olarak yazılar kaleme almaktayım.

İş adamı olarak değil “Araştırmacı yazar” kimliğimle fırsat buldukça ulusal medyada televizyon programlarına konuk oluyor araştırmalar yaptığım konularda fikirlerimi beyan ediyorum. Bu nedenle gerek TV kanallarında verdiğim demeçler gerekse kaleme aldığım pek çok yazım farklı haber sitelerinde ve ulusal basında tenkit ya da destek mesajları ile zaman zaman yayınlanmaktadır. 

Evli ve üç çocuk babasıyım. Bugün elektrik malzemeleri toptancılığı ile ticari faaliyetlerime ve bununla birlikte sektörel medya / ulusal online medyada makaleler yazmakta belli aralıklarla kitaplar  hazırlayarak yaşantıma devam etmekteyim.

PENSILVANYA MESAJLARI ORTAYA ÇIKTI

Mustafa Albayrak 17-25 Aralık'tan sonra, 15 Nisan 2014 yılında terör örgütü FETÖ'nün lideri Fethullah Gülen'in ABD'de yaşadığı Pensilvanya'yı ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Mustafa Albayrak, Pensilvanya tabelası önünde poz verdiğ fotoğrafına, "Nerede bu Paralel Yapı?? Ben de üye olacağım::)" notunu düştü

 

Yorumlar